Sport

Oficjalnie: Piątek zmienił klub. Już pokazał się w nowych barwach

Oficjalnie: Piątek zmienił klub. Już pokazał się w nowych barwach

Krzysztof Piątek piłkarzem włoskiej Fiorentiny. Klub z Serie A w swoich mediach społecznościowych grał tą informacją od rana, aż wreszcie po południu potwierdził ją oficjalnie. Napastnik reprezentacji Polski zapozował już do zdjęcia z nową koszulką.

Według nieoficjalnych informacji Piątek został wypożyczony przez Herthę Berlin do końca sezonu. Po tym okresie Fiorentina zapewniła sobie również opcję wykupu za około 15 milionów euro.

- Czy jestem zadowolony? Tak, oczywiście - te słowa 26-letniego napastnika po przyjeździe do Florencji przytoczył portal Fiorentina News.

Od piątku we Florencji

W piątek reprezentant Polski przechodził testy medyczne. "Piątek jest we Florencji" - informował klub na Twitterze.

Zdradzono również, że Polak ma występować w nowym zespole z numerem 19.

W końcu w sobotę tuż przed godziną 14 stało się: Fiorentina oficjalnie potwierdziła, że Piątek jest jej nowym piłkarzem, co oznacza dla niego powrót na Półwysep Apeniński.
Jeszcze nie tak dawno zachwycał w Serie A

Wcześniej media rozpisywały się na temat powrotu Polaka do Genoi. 26-latek trafił tam w 2018 roku z Cracovii i z miejsca stał się absolutną gwiazdą liguryjskiej ekipy. Strzelał gola za golem, a jego słynna celebracja z "pistoletami" obiegła cały piłkarski świat.

Znakomita forma zaprocentowała transferem do AC Milan za 35 milionów euro. To wciąż największa suma, jaką kiedykolwiek zapłacono za polskiego piłkarza.

Po udanym początku w barwach Rossonerich, z upływem kolejnych miesięcy pozycja Piątka słabła. W końcu został sprzedany do Herthy Berlin (24 mln euro). Bundesligi podbić jednak nie zdołał.

Niepokonana od pięciu kolejek "Viola", której bramkarzem jest Bartłomiej Drągowski, zajmuje siódmą pozycję w Serie A.

Jej czwartkowy mecz z Udinese, podobnie jak trzy inne z tej serii, został przełożony ze względu na liczne przypadki zakażeń COVID-19 w klubach włoskiej ekstraklasy.