Sport

Pochettino do United, Zidane do PSG? Media nakręcają trenerską karuzelę

Pochettino do United, Zidane do PSG? Media nakręcają trenerską karuzelę

Czyżby zwolnienie Ole Gunnara Solskjaeara z Manchesteru United rozpoczęło trenerski efekt domina w europejskiej czołówce? Zdaniem zagranicznych mediów zastępcą Norwega na Old Trafford miałby zostać Mauricio Pochettino, obecnie prowadzący PSG. W jego miejsce do Paryża trafiłby z kolei Zinedine Zidane.

Po serii kompromitujących wyników oraz stylu gry, który nie przystawał drużynie o tak szerokiej i pełnej jakości kadrze, Solskjaer pożegnał się z zespołem. Zostawił go na ósmym miejscu w tabeli, ze stratą dwunastu punktów do prowadzącej Chelsea.

Pochettino nie chce zarządzać gwiazdami

Tymczasowym menedżerem klubu z Manchesteru został Michael Carrick, kolejny były piłkarz United. Carrick jednak ma być opcją tylko doraźną, władze zaś poszukują stałego rozwiązania problemu. Według francuskiego "Le Parisien" może nim być Pochettino.

Argentyńczyk od stycznia tego roku prowadzi Paris Saint-Germain, lecz paryski dziennik twierdzi, że nie czuje się tam dobrze. Ma nie dogadywać się z dyrektorem sportowym klubu Leonardo oraz zmagać się z trudnymi charakterami gwiazd futbolu, jakich pełno w szatni wicemistrza Francji. Dlatego też w styczniu byłby gotowy, aby opuścić paryską szatnię i przejąć United. Na takie plotki powoływała się też "Marca".

Zidane ma się do tego nadawać

Choć Pochettino jest przecież wciąż formalnie trenerem PSG, już pojawiają się nazwiska jego następców. Konkretnie jedno nazwisko. Reporter ESPN Mark Ogden dotarł do informacji, jakoby działacze z Paryża nawiązali kontakt z pozostającym obecnie bez pracy Zidane'em, który latem tego roku opuścił Real Madryt.

Osoby odpowiedzialne za PSG mają wierzyć, że pragmatyczne podejście oraz umiejętność zarządzania szatnią oraz ego wybitnych piłkarzy byłoby idealne w przypadku drużyny, w której grają przecież Lionel Messi, Neymar czy Kylian Mbappe.

Z kolei zdaniem reportera "The Telegraph" Jasona Burta PSG zgodziłoby się na odejście Pochettino pod jednym warunkiem - akceptacja ze strony Zidane'a. Cała sprawa ma rozstrzygnąć się w ostatnich tygodniach 2021 roku.