Polki odwracają losy meczu. Tie-break w Lidze Narodów

Kanada - Polska w Lidze Narodów siatkarek. Biało-Czerwone zaczynają trzecią serię spotkań w tegorocznej edycji imprezy. W siódmym meczu walczą o trzecią wygraną. Wynik i relacja na żywo w eurosport.pl.

Kanada - Polska 2:2 (25:22; 25:21; 21:25; 17:25 trwa V set)

Właśnie pojawiły się nowe informacje - pokaż

2:1 Szkoda tej zagrywki. Łukasik serwuje poza boisko.

17:25 Wystarczyła druga szansa! Wszystko rozstrzygnie się więc w tie-breaku!

16:24 Osiem piłek setowych przed Biało-Czerwonymi.

15:22 Skuteczny blok, świetna akcja środkiem i coraz bardziej okazały wynik Polek.

15:20 Stysiak zepsuła zagrywkę, ale po chwili tym samym zrewanżowały się Kanadyjki.

13:18 Na szczęście Polki szybko odzyskują kontrolę. Kanada zmuszona do wzięcia czasu.

13:16 Trochę niedokładności ze strony Biało-Czerwonych po powrocie na boisko. Zmniejszają dystans rywalki.

11:16 Pięć punktów przewagi Polek na przerwie technicznej.

11:15 Smarzek kończy długą wymianę świetnym atakiem.

9:13 Van Ryk wreszcie zablokowana. Coraz większy optymizm w polskim zespole.

8:11 Smarzek dokłada 11. punkt i muszą prosić o przerwę rywalki.

8:10 Błąd Kanadyjek! Niecelny atak i rośnie przewaga Biało-Czerwonych.

7:8 Dobry atak Smarzek. Polki schodzą na przerwę z prowadzaniem.

6:7 Łukasik obija blok i mamy prowadzenie w tej partii!

5:5 Wyrównana walka na początku czwartego seta. Polki nie pozwalają odskoczyć rywalkom.

21:25 Mitrović wyrzuca piłkę w aut i jest set dla Polek!

21:24 Trzy piłki setowe dla Biało-Czerwonych.

20:23 Potężna zagrywka Stysiak daje Polkom 23. punkt!

19:21 Mnożą się błędy Kanadyjek w ataku. Czyżby pierwszy wygrany set przez Polki?

18:19 Howe zablokowana przez Efimienko!

18:18 Górecka zdobywa punkt z zagrywki na miarę wyrównania.

17:16 Zablokowana Górecka, na szczęście Smarzek po chwili dokłada kolejny punkt do dorobku Polek.

16:15 Walka punkt za punkt, ale to Kanadyjki schodzą z minimalnym prowadzeniem na przerwę techniczną.

13:12 Smarzek obija blok i piłka leci w aut. Odzyskujemy prowadzenie, ale tylko na chwilę. Van Ryk znów nie do zatrzymania.

10:10 Howe skutecznie zablokowana i ponownie mamy remis.

9:8 Smarzek atakuje w aut i dwa punkty z rzędu zdobyte przez Kanadyjki po przerwie.

7:8 Polki z prowadzeniem na przerwie technicznej, ale była szansa, by zbudować sobie większą przewagę.

3:5. Pięć punktów z rzędu zdobytych przez Biało-Czerwone! Przerwa dla Kanadyjek.

3:4 Wreszcie pokazały charakter nasze reprezentantki. Potężny atak Góreckiej daje nam prowadzenie!

3:0 Polki bezradne na początku trzeciej odsłony.

25:21 Kanadyjki wykorzystują pierwszą piłkę setową.

24:21 Niestety Łukasik zagrywa w aut. Kanadyjki tym razem lepiej w tym elemencie.

22:21 Znów świetnie przy siatce Polki. Punktuje Górecka. Po chwili nie trafia Mitrović i tylko jeden punkt pozostał nam do odrobienia.

21:18 Jest udany blok Polek! Wreszcie seria punktowa w wykonaniu Biało-Czerwonych.

21:16 Trochę szczęścia po naszej stronie. Piłka po zagrywce Smarzek po siatce przechodzi na stronę rywalek.

20:14 Dwukrotnie atakowała Smarzek ze skrzydła. Druga próba na szczęście udana, ale daleki dystans dzieli nas od szczęścia w tym secie.

18:11 Kolejne sprytne zagranie w wykonaniu Howe ląduje w boisku.

16:10 Polki wyglądają na coraz bardziej zagubione na boisku. Dwa punkty z rzędu zdobyte z zagrywki i Kanada z wysokim prowadzeniem na przerwie technicznej.

11:7 Malwina Smarzek obija blok rywalek i mamy 7. punkt. Niestety Van Ryk odpowiada błyskawicznie.

9:6 Van Ryk sprytnym zagraniem kończy długą wymianę. Rośnie przewaga Kanadyjek

8:6 Nie pozwalają rozkręcić się Polkom rywalki w tym meczu. Kanada z prowadzeniem na przerwie technicznej.

6:6 dobra kontra w wykonaniu Smarzek, po chwili problemy Kanadyjek z przyjęciem i mamy wyrównanie

5:3 Stysiak bliska asa serwisowego. Niestety po challange’u punkt przyznany Kanadzie.

4:2 Znów lepsze otwarcie ze strony Kanadyjek. Mamy problemy z asekuracją.

25:22 Niestety Polki nie zdołały dogonić rywalek w tej odsłonie.

23:20 Mitrović sprawia naszym reprezentantkom ogromne problemy w tym spotkaniu

21:19 Biało-Czerwone odzyskały punkt po challengu, ale rywalki znów odjechały w wynikiem.

20:17 Polki przerwały serię punktową Kanadyjek, ale w tym secie czeka je jeszcze sporo pracy, by odwrócić losy pierwszej partii.

18:16 Smarzek atakuje w aut, Stysiak zablokowana i sytuacja powoli wymyka się spod kontroli.

16:16 Dobrze popracowały przy siatce Kanadyjki i mamy kolejny remis.

15:16 Bardzo wyrównane spotkania w początkowych fragmentach. Polki na drugą przerwę techniczną schodzą z jednopunktowym prowadzeniem.

13:14 Kolejna zepsuta zagrywka Kanadyjek. Po chwili Stysiak daje nam upragnione prowadzenie.

12:12 Lepszy okres gry Biało-Czerwonych. Polki doprowadzają do wyrównania.

10:8 wreszcie zafunkcjonował polski blok!

9:5 As serwisowy Kanadyjek po przerwie technicznej.

8:5. Efektowny atak w wykonaniu Smarzek, ale po chwili kolejne dwa punkty dla Kanady.

6:3 Psują zagrywkę rywalki Polek. Niestety nie potrafimy przejąć inicjatywy.

4:2 Mocny początek w wykonaniu Kanadyjek.

Zawodniczki są już na boisku. Za chwilę zaczynamy.

Przed pierwszym gwizdkiem zapraszamy do zapoznania się z tabelą Ligi Narodów.

Rozpoczęcie meczu Biało-Czerwonych jest lekko opóźnione.

Polki po trzech dniach przerwy wracają do rywalizacji w Lidze Narodów. W niedzielę zmierzą się z Kanadą, dzień później z Holandią, a we wtorek z Japonią. Po sześciu kolejkach z bilansem dwóch zwycięstw i czterech porażek zajmują 11. miejsce w tabeli.