Polki zrobiły drugi krok w kierunku czwartego zwycięstwa

Polska - Hiszpania w mistrzostwach Europy siatkarek 2021. Biało-Czerwone wygrały dotąd wszystkie trzy mecze w turniejowej grupie B. Jak będzie tym razem? Wynik na żywo i relacja live w eurosport.pl.

POLSKA - HISZPANIA (2:0, TRWA III SET)

Właśnie pojawiły się nowe informacje - pokaż

25:15. Tak jest! Pol kończy partię atakiem po prostej. Prowadzimy 2:0!

24:15. Hiszpanki jeszcze się bronią. Skończy się tak jak w pierwszym secie?

24:14. Po skosie atakuje Łukasik i Polki będą miały piłkę setową.

23:14. W siatkę wpadła Nowicka, ale jesteśmy spokojni o zwycięstwo w tym secie.

23:13. Obity nasz blok przez Segurę Palleres.

22:12. Najpierw Jagła nie odebrała ataku rywalek, teraz Grajber.

22:10. Kombinacyjna gra Polek i skuteczne rozwiązanie skrzydłowej Fedusio. Kolejne zmiany przeprowadza trener Nawrocki. Daje wszystkim dziewczynom pokazać się na parkiecie.

21:9. Punkt zdobywa też Monika Fedusio - pewnie obiła blok rywalek.

20:8. Świetna akcja Polek zwieńczona wspaniałym atakiem Smarzek.

18:8. Cztery punkty z rzędu Polek i wystarczy. Złą serię rywalek przerywa Camino Fernandez.

17:7. Zatrzymane kolejno Escamilla i Montoro - punktujemy Hiszpanki. Będzie krótka przerwa na żądanie.

15:7. Dotknięta siatka u rywalek i rośnie przewaga Polek.

14:7. Myli się na zagrywce Polka, myli też Hiszpanka.

13:6. Efimienko popisuje się atakiem ze środka.

12:6. Próbowała, próbowała i Segura Palleres w końcu zdołała przebić się przez blok.

12:5. Hiszpański trener bierze czas. Naszym przeciwnikom ucieka kolejny set.

11:5. Szeroki wachlarz zagrań ma Smarzek - efektowna kiwka.

9:5. Trzeci z rzędu punkt rywalek - tym razem na zagrywce Varela Gomez.

9:4. Wspaniale teraz po prostej Montoro.

9:3. Na podwójnym bloku zatrzymana Segura Palleres.

8:3. Polka jednak szybko się zrehabilitowała.

7:3. Górecka tym razem zatrzymana.

6:2. Doskonały atak Montoro. Na takie zagrania liczą z pewnością jej koleżanki.

6:1. Smarzek obija blok, a Górecka skutecznie kiwa.

4:1. Tym razem punktuje Alagierska.

3:0. O blok zahaczyła Smarzek. Rośnie przewaga naszych zawodniczek.

2:0. Smarzek i Czyrniańska zapewniają dobry początek drugiej partii.

25:15. Seta kończy kto? A jakże Smarzek. Pewna gra i triumf w pierwszym secie Polek.

24:14. Po przekątnej ładnie uderzyła Czyrniańska. I pierwsza piłka setowa!

23:14. Tym razem mylą się Polki - Czyrniańska zablokowana, a Efimienko-Młotkowska myli się w ataku.

23:12. Smarzek i Czyrniańska zdobywają kolejne dwa punkty dla Polek.

21:12. I proszę bardzo - as serwisowy Raquel Montoro.

21:11. Skutecznym atakiem po prostej zaskoczyła teraz Polki Escamilla.

21:10. Pierwszy punkt debiutantki - Czyrnańskiej.

20:10. Bardzo pewna gra Smarzek. A trener Nawrocki coraz bardziej rotuje składem.

19:9. I mamy już dziesięć punktów przewagi po fatalnym błędzie Alvarez. Kolejny czas dla rywalek.

18:9. Łukasik obiła ręce Castellano.

17:9. Trudno było wybronić piłkę po ataku Hiszpanki. Wciąż jednak bezpieczna przewaga naszego zespołu.

16:8. Kolejny błąd po hiszpańskiej stronie, tym razem dotknięcie siatki. Biało-Czerwone pewnie zmierzają po zwycięstwo w tym secie.

15:8. Najpierw Smarzek minęła blok, potem podwójny blok Polek.

13:8. Myli się także już kolejny raz Segura Palleres.

12:8. Łukasik uderza w aut.

12:7. Przerwa pomogła rywalkom - udany atak Castellano.

12:6. Gramy też blokiem. Dwa punkty z rzędu zdobyte w ten sposób i o czas prosi trener Hiszpanek.

10:6. Atak ze środka Efimienko-Młotkowskiej.

9:5. Na Smarzek można liczyć! Piłka wpadła idealnie w narożnik.

7:4. Blisko przyjęcia trudnej piłki była Wanerska, ale nie tym razem.

7:3. I znów zaczynamy odskakiwać rywalkom. Klaudia punktuje na zagrywce.

5:3. Najpierw float Łukasik ląduje tuż za linią, potem Alagierska zatrzymana na środku.

5:1. Myli się za to już kolejny raz Segura Palleres.

4:1. Dobry początek Polek. Pierwsze minuty należą do Malwiny.

1:0. Polki rozpoczęły od punktu Smarzek.

Łukasik, Górecka, Wenerska, Smarzek, Alagierska, Efimienko-Młotkowska, Stenzel i Jagła - to skład Polek. A to Hiszpanek: Escamilla, Segura Palleres, Montoro, Varela Gomez, Alejandra Alvarez, Castellano, Sanchez.

Za nami hymny obu państw, trwa prezentacja wyjściowych składów.

Polki są zdecydowanymi faworytkami tej konfrontacji. Bilans Hiszpanek po trzech spotkaniach to jedno zwycięstwo (z Greczynkami 3:2) i dwie porażki (z Bułgarkami 0:3 i Czeszkami 1:3).

Były trener kadry Jerzy Matlak ma nadzieję, że do poziomu Stysiak w dalszej fazie turnieju dostosują się inne zawodniczki. Czy tak faktycznie będzie? Przekonamy się już niebawem.

Niekwestionowaną liderką polskiej ekipy jest Magdalena Stysiak.

Ostatni mecz z Czeszkami nie był spacerkiem, ale Polki dobrze poradziły sobie z rywalkami.

Polki jak do tej pory odniosły trzy zwycięstwa w grupie B. Pokonały Niemcy, Grecję i Czechy.

Witamy Państwa w relacji z meczu siatkarek Polski i Hiszpanii na mistrzostwach Europy.