Sport

Polska - Albania. O której godzinie początek meczu?

Polska - Albania. O której godzinie początek meczu?

Mecz Polska – Albania będzie pierwszym sprawdzianem formy podopiecznych trenera Paulo Sousy po nieudanych mistrzostwach Europy. Czwartkowe spotkanie eliminacji mistrzostw świata 2022 rozpocznie się na Stadionie Narodowym o godzinie 20.45. Relacja tekstowa w eurosport.pl.

Pandemia COVID-19 sprawiła, że rozbrat kadry z "domem reprezentacji" trwał prawie dwa lata - ostatni raz Polska grała na PGE Narodowym w listopadzie 2019 ze Słowenią w eliminacjach ME, zwyciężając 3:2.

Biało-Czerwoni, którzy po trzech kolejkach grupy I mają cztery punkty, rozegrają w tym miesiącu łącznie trzy mecze kwalifikacyjne. Po starciu w Warszawie z Albanią czeka ich w niedzielę potyczka z San Marino w Serravalle, a 8 września spotkanie z Anglią, znów na PGE Narodowym.

Długa lista nieobecnych

Z powodu kontuzji nie wystąpią Dawid Kownacki, Kacper Kozłowski, Krzysztof Piątek i Sebastian Szymański. Nieobecny będzie również Mateusz Klich, który jeszcze przed zgrupowaniem miał pozytywny wynik testu na obecność koronawirusa. W ich miejsce powołanie otrzymali Kamil Piątkowski, Jakub Kamiński, Bartosz Slisz i Damian Szymański.

Na czwartkowy mecz sprzedano dotychczas ok. 35 tysięcy biletów, a na spotkaniu z Anglią stadion będzie pełny.

O której godzinie początek meczu Polska - Albania?

Wszystkie czwartkowe mecze grupy I rozpoczną się o godzinie 20.45. W innych spotkaniach Andora podejmie San Marino, a Węgrzy zagrają u siebie z Anglikami.

Biało-Czerwoni zaczęli kwalifikacje MŚ od marcowych spotkań: z Węgrami na wyjeździe (3:3), Andorą u siebie (3:0) i Anglią na wyjeździe (1:2). Natomiast Albania pokonała na wyjeździe Andorę 1:0, uległa u siebie Anglii 0:2 oraz wygrała na wyjeździe z San Marino 2:0.

El. mistrzostw świata 2022 - Tabela grupy I (wąska)

DrużynaMeczePunktyBramki
1.Anglia399-1
2.Węgry3
710-4
3.Albania3
6
3-2
4.Polska347-5
5.Andora3
01-8
6.San Marino3
00-10