Sport

Polska - Rosja o półfinał. Kiedy mecz siatkarzy?

Polska - Rosja o półfinał. Kiedy mecz siatkarzy?

We wtorek mecz Polska - Rosja, ćwierćfinał mistrzostw Europy w siatkówce. Na spacerek nie ma co liczyć. Będzie to najtrudniejszy z dotychczasowych rywali w tegorocznym turnieju. Kiedy i o której godzinie mecz siatkarzy w ME? Gdzie relacja na żywo?

Do tej pory rozgrywane w czterech krajach - gospodarzami są Czechy, Estonia, Finlandia i Polska - Euro nie było specjalnie wymagające dla Biało-Czerwonych.

Fazę grupową Polacy przeszli bez większych strat, nie licząc zwycięstwa za dwa punkty z Serbami. Wygrywali kolejno z Portugalią 3:1, Serbią 3:2, Grecją 3:1, Belgią 3:0 i Ukrainą 3:0.

Jak z płatka poszło im również w ćwierćfinale, gdy w szczelnie wypełnionej Ergo Arenie rozgromili współgospodarzy turnieju finałowego Finów 25:16, 25:16 i 25:14. I w tym momencie żarty się skończyły. W ćwierćfinale mistrzostw Europy Biało-Czerwonych czeka jedno z największych wyzwań.

Kiedy mecz Polska - Rosja?

Polacy zmierzą się z Rosjanami we wtorek 13 września w Gdańsku. "Sborna" to jedna z najbardziej utytułowanych drużyn w historii siatkówki - w samym XXI wieku zdobyła pięć medali olimpijskich, sześć medali ME, dwukrotnie stanęła na podium Pucharu Świata, wielokrotnie była w trójce Ligi Światowej i wygrała dwie pierwsze edycje będącej jej następczynią Ligi Narodów. Jedynie w mistrzostwach świata przez ostatnie 21 lat tej reprezentacji się słabiej wiodło, czego efektem jest tylko jeden krążek.

Do mistrzostw Starego Kontynentu podopieczni trenera Tuomasa Sammelvuo przystąpili jako świeżo upieczeni srebrni medaliści igrzysk w Tokio. Obecnie jednak w ich składzie brakuje obu atakujących - Maksyma Michajłowa i Wiktora Poletajewa wykluczyły problemy zdrowotne. Szczególnie znacząca jest nieobecność pierwszego z nich, który od lat jest czołową postacią rosyjskiej ekipy. Wobec kłopotów kadrowych na tej pozycji przestawiony na nią został teraz Jegor Kliuka, nominalny przyjmujący.

Polska - Rosja - godzina ćwierćfinału ME siatkarzy

Ćwierćfinały mistrzostw Europy zostaną rozegrane we wtorek i w środę odpowiednio w Gdańsku i czeskiej Ostrawie. Rywalizację nad polskim morzem w tej fazie rozpocznie mecz Holandia - Serbia (wtorek, 17:30). Wieczorem już danie główne, czyli hit Polska - Rosja (wtorek, godz. 20:30). Relacja na żywo i wynik w Eurosport.pl.

Zwycięzcy meczów ćwierćfinałowych pojadą do katowickiego Spodka, gdzie w dniach 18-19 września zostaną rozegrane półfinały, mecz o 3. miejsce i wielki finał. W przypadku zwycięstwa z Rosją Polacy będą mieli więc dwie szanse medalowe. Porażka wiąże się z odpadnięciem z turnieju.

Pary ćwierćfinałowe mistrzostw Europy w siatkówce mężczyzn:

Polska - Rosja (wtorek, godz. 20:30)
Czechy - Słowenia (środa, godz. 19:00)
Holandia - Serbia (wtorek, godz. 17:30)
Włochy - Niemcy (środa, godz. 16:00)

Mistrzostwa Europy siatkarzy 2021. Terminarz Polaków

2 września, Polska - Portugalia 3:1