Sport

Polska szuka niespodzianki na Narodowym. Rywalem Anglia

Polska szuka niespodzianki na Narodowym. Rywalem Anglia

Polska - Anglia na Stadionie Narodowym w Warszawie. Przed Biało-Czerwonymi ważny mecz w kontekście ewentualnego awansu na przyszłoroczne mistrzostwa świata w Katarze. Jeśli Polacy wciąż myślą o pierwszym miejscu w grupie, muszą to spotkanie wygrać. Relacja tekstowa w eurosport.pl.

Polska - Anglia (początek o godz. 20.45)

Właśnie pojawiły się nowe informacje - pokaż

Do meczu pozostało 25 minut. Piłkarze obu ekip kończą powoli rozgrzewkę.

Wicemistrzowie Europy w przypadku zwycięstwa w Warszawie praktycznie zapewniliby sobie bezpośredni awans na mundial w Katarze. Do turnieju zakwalifikują się zwycięzcy każdej z grup eliminacji, a zespoły z drugich lokat wystąpią w barażach.

Takie obrazki na niespełna godzinę do pierwszego gwizdka.


Bilans dotychczasowych spotkań Polski i Anglii jest niekorzystny dla Biało-Czerwonych. Zaledwie jedno zwycięstwo, siedem remisów i 12 porażek.

- Myślę, że jesteśmy gotowi do napisania nowego rozdziału w historii polskiego futbolu. Mamy mnóstwo ambicji i odwagi - mówił przed spotkaniem selekcjoner Paulo Sousa.

Tu skład Anglików. Imponujący, rywale mają kim straszyć.


Znamy skład Polaków!


Dzisiejszy mecz w Warszawie poprowadzi sędzia z Niemiec.

W środę Lewandowskiego nie zabraknie, ale trener Paulo Sousa nie będzie mógł liczyć na kilku innych etatowych reprezentantów.

To już drugi mecz obu drużyn w tych eliminacjach. Na Wembley górą byli Anglicy, wygrywając 2:1. Wówczas jednak Polska musiała radzić sobie bez kontuzjowanego Roberta Lewandowskiego.

Wielkie emocje na Stadionie Narodowym w Warszawie rozpoczną się o godz. 20.45.

Witamy serdecznie w relacji tekstowej ze środowego meczu Polska - Anglia w ramach eliminacji do mistrzostw świata w 2022 roku.