Sport

Popisowy gol dla Łomży Vive w Lidze Mistrzów

Popisowy gol dla Łomży Vive w Lidze Mistrzów

Można być pewnym, że to trafienie będzie kandydowało do miana najpiękniejszego w 5. kolejce Ligi Mistrzów piłkarzy ręcznych. Skrzydłowy Łomży Vive Kielce Dylan Nahi w meczu z FC Porto wykazał się przytomnością umysłu.

Liga Mistrzów piłkarzy ręcznych na żywo w Eurosporcie i w Player.pl

Rozpoczęła się 7. minuta starcia w Hali Legionów. Na tablicy wyników widniał wynik 3:3, a do rzutu karnego podszedł Nahi, który o ile w Lidze Mistrzów był najlepszym strzelcem kielczan przed tym spotkaniem (20 goli w czterech występach), to jednak w sobotnim ligowym starciu z Azotami w Puławach nie wykorzystał żadnego z pięciu rzutów.

"Na raty, popisowo!"

Próbę nerwów z linii siedmiu metrów Nahi też przegrał z bramkarzem Porto Sebastianem Frandsenem, jednak złapał odbitą piłkę, wyskoczył i mimo trudnej pozycji, oddał bardzo efektowny rzut zza pleców. Piłka, po koźle, wpada do siatki i Francuz mógł cieszyć się z gola.

- Na raty, popisowo! - mówił komentator Eurosportu podczas transmisji.

Trafienie 21-letniego skrzydłowego dostrzegły władze Europejskiej Federacji Piłki Ręcznej, zamieszczając je na Twitterze. Można być niemal pewnym, że znajdzie się ono w piątkowym zestawieniu pięciu najefektowniejszych, sporządzanym co kolejkę przez EHF.


Środowy mecz Nahi zakończył z dorobkiem trzech goli, a mistrzowie Polski wygrali pewnie 39:33, odnosząc czwarte zwycięstwo w tym sezonie Ligi Mistrzów.

- To był dla nas bardzo dobry mecz. Mieliśmy wiele szczęścia, szczególnie na początku, gdy bramkarz Porto bronił, a my asekurowaliśmy się i dobijaliśmy piłkę. Zrobiliśmy dziś duży krok w ataku, ale nie jestem zadowolony z naszej obrony. Musimy ją poprawić - mówił po meczu trener kieleckiego zespołu Talant Dujszebajew.

Łomża Vive Kielce - FC Porto Sofarma 39:33 (21:17)

Łomża Vive Kielce: Mateusz Kornecki, Andreas Wolff - Dylan Nahi 3, Igor Karacic 4, Nicolas Tournat 5, Alex Dujshebaev 5, Sigvaldi Gudjonsson 9, Arciom Karalek 6, Arkadiusz Moryto, Szymon Sićko 6, Haukur Thrastarson 1, Cezary Surgiel, Miguel Sanchez Migallon.

Porto: Sebastian Frandsen, Nikola Mitrevski – Pedro Valdes 3, Victor Iturriza Alvarez 5, Pedro Cruz 1, Diogo De Abreu Oliveira 1, Djibril Mbengue 2, Silva Sousa 3, Ivan Slisković 7, Silva da Borges, Daymano Salina Amador 6, Antonio Areia Rodrigues 2, Miguel Alves 3.

Kary: Łomża Vive - 8; FC Porto - 18 min. Sędziowie: Matija Gubica, Boris Milosevic (Chorwacja). Widzów: 4100.