Sport

Popisowy piątek Biało-Czerwonych. Trwa odliczanie do otwarcia igrzysk

Popisowy piątek Biało-Czerwonych. Trwa odliczanie do otwarcia igrzysk

Piątek 23 lipca będzie nie tylko dniem ceremonii otwarcia igrzysk olimpijskich w Tokio. Imprezę czterolecia otworzą także reprezentanci Polski. W łucznictwie walkę o medale rozpoczęli Sylwia Zyzańska i Sławomir Napłoszek, do eliminacji przystąpiły też osady wioślarskie.

Rywalizacja w stolicy Japonii wystartowała dwa dni wcześniej niż według jej oficjalnych ram czasowych (23 lipca - 8 sierpnia). Zmierzyć zdążyły się już drużyny softballa i piłki nożnej, jednak bez udziału Biało-Czerwonych. Czas to zmienić.

Mistrzowie i wicemistrzowie

Dyscyplinami, w których mamy przecież spore tradycje olimpijskie, kibice reprezentacji będą mogli pasjonować się na zmianę. Już o drugiej w nocy polskiego czasu w eliminacjach łuczniczych zaprezentowała się Sylwia Zyzańska. Była pierwszym sportowcem znad Wisły startującym w Tokio.

Poszło jej tak, jak sobie życzyła. Zgromadziła 630 punktów, co jest jej najlepszym wynikiem w tym sezonie.

We wtorek w 1/32 finału rywalką Polki będzie Włoszka Lucilla Boari, którą sklasyfikowano na 23. pozycji.

Popis wioślarzy

Później na wioślarski tor ruszyli wioślarze. Było lepiej niż dobrze.

Dominik Czaja, Wiktor Chabel, Szymon Pośnik i Fabian Barański swój wyścig wygrali. O 0,03 s wyprzedzili Włochów, którzy także uzyskali bezpośredni awans do finału. O medale Biało-Czerwoni będą rywalizowali we wtorek o godzinie 2.58 czasu polskiego.

Natomiast Agnieszka Kobus-Zawojska, Marta Wieliczko, Maria Sajdak i Katarzyna Zillmann były o 4,3 s wolniejsze od Chinek. Finał zaplanowano także na wtorek, na godzinę 3.10.

Łucznictwo łączy pokolenia

Polskie starty w piątek zakończy dyscyplina, która ją rozpoczęła - łucznictwo. O godz. rozpoczęły się eliminacje z udziałem Sławomira Napłoszka. Polska reprezentacja w tym konkretnym sporcie łączy pokolenia, gdyż urodzony w 1968 roku Napłoszek jest o 29 lat starszy od swojej koleżanki reprezentacyjnej.

Pierwszy polski dzień w Tokio zakończy ceremonia otwarcia igrzysk, rzecz jasna z naszymi olimpijczykami na terenie Stadionu Olimpijskiego. Początek od 13 w Eurosporcie 1 i Eurosporcie w Playerze.

Igrzyska w Tokio rozpoczną się 23 lipca i potrwają do 8 sierpnia. Całość imprezy na żywo w Eurosporcie i w Eurosporcie w Playerze.

Starty Polaków, 23 lipca
Godz.DyscyplinaFazaPolacy
2:00ŁucznictwoeliminacjeZyzańska
6:00ŁucznictwoeliminacjeNapłoszek
3:30Wioślarstwo
dwójka podwójna mężczyzn
przedbiegiBiskup, Ziętarski
4:30Wioślarstwo
czwórka podwójna mężczyzn
przedbiegiBarański, Chabel, Czaja, Pośnik
4:50Wioślarstwo
czwórka podwójna kobiet
przedbiegiKobus-Zawojska, Sajdak, Wieliczko, Zillmann