Sport

Potężne trafienie krążkiem w głowę. 19-latek walczy o życie

Potężne trafienie krążkiem w głowę. 19-latek walczy o życie

Timur Fajzutdinow, hokeista młodzieżowej drużyny Dynama Sankt Petersburg walczy o życie. W trakcie piątkowego meczu przeciwko Lokomotiwowi Jarosław Rosjanin został trafiony krążkiem w głowę i bezpośrednio z lodowiska trafił na oddział intensywnej terapii.

Do nieszczęśliwego wypadku doszło w drugiej tercji piątkowego spotkania ligi młodzieżowej. Jeden z zawodników Lokomotowiu usiłował wgrać krążek w strefę obrony przeciwników, ale zrobił to na tyle niefortunnie, że potężnie trafił Fajzutdinowa w głowę. Pech 19-latka polegał na tym, że uderzenie nastąpiło w miejsce, które nie było chronione przez kask.

Szybka reakcja służb

Hokeista po trafieniu potężnie się zachwiał, ale na lód nie padł od razu. Próbował jeszcze utrzymać się na nogach. W końcu jednak nie dał rady. Przytomność stracił kilka sekund później. Zdarzenie można obejrzeć na poniższym wideo od od 01:00:30.


Reakcja służb była natychmiastowa. Na tafli pojawiły się nosze, a po chwili Fajzutdinow był już w drodze do szpitala, bezpośrednio na oddział intensywnej terapii.

"Timur rozpoczął sezon jako kapitan naszej młodzieżowej drużyny. W wieku 19 lat zagrał dla niej już ponad 200 razy i jest jednym z tych zawodników, którzy na lodzie zostawiają całe serce" - napisano na profilu Dynama w rosyjskim portalu społecznościowym VKontakte.

"Został trafiony w zwykłej sytuacji meczowej. Teraz przebywa na oddziale intensywnej terapii, a lekarze w Jarosławiu walczą o jego życie. W tym momencie wszyscy w Petersburgu, w całej Lidze Młodzieży i całym rozległym kraju musimy wysłać Timurowi potężne wsparcie, aby on tę bitwę wygrał. Jesteśmy z Tobą, Timur" - dodano.