Sport

Przebiegł maraton w stroju kierowcy Formuły 1. Trafił do Księgi Rekordów Guinnessa

Przebiegł maraton w stroju kierowcy Formuły 1. Trafił do Księgi Rekordów Guinnessa

Niezwykły wyczyn George';a Crawforda. Inżynier wyścigowy Astona Martina ukończył w niedzielę maraton londyński w pełnym stroju wyścigowym kierowcy Formuły 1. Trafił dzięki temu do Księgi Rekordów Guinnessa, ale wcale nie to jest w jego wyczynie najważniejsze. Brytyjczyk zebrał w ten sposób pieniądze, które trafią do osób zmagających się z problemami psychicznymi.

Crawford na starcie biegu stanął w stroju, w którym Lance Stroll startował w trzech wyścigach o Grand Prix Formuły 1 - w Belgii, Holandii i we Włoszech. Miał na sobie każdy z elementów ognioodpornego kostiumu, od bielizny przez buty, rękawice i kombinezon, aż po ważący 1,5 kilograma kask.

Zebrał pięć tysięcy dolarów

Inżynier ukończył bieg w imponującym czasie trzech godzin i 58 minut. Trafił do Księgi Rekordów Guinnessa, bo przed nim nikt podobnym osiągnięciem pochwalić się nie mógł. Ale wcale nie to było jego głównym celem. Była nim zbiórka pieniędzy na rzecz stowarzyszenia Mind wspierającego osoby zmagające się z problemami ze zdrowiem psychicznym. Udało mu się zebrać pięć tysięcy dolarów.

- W ciągu ostatnich osiemnastu miesięcy pandemia COVID-19 sieje spustoszenie. W tym trudnym czasie osoby zmagające się z problemami psychicznymi mierzą się z kolejnymi wyzwaniami. Ludzie w stowarzyszeniu Mind pomagają wszędzie, gdzie tylko mogą - powiedział Crawford po swoim dokonaniu.