Sport

Przygnębiająca porażka młodzieżowców Pogoni. Z Ligi Mistrzów nici

Przygnębiająca porażka młodzieżowców Pogoni. Z Ligi Mistrzów nici

Ponownie okazało się, że żadna przewaga w piłce nożnej nie musi być wystarczająca. Młodzi zawodnicy Pogoni w Szczecinie pokonali Deportivo La Coruna 3:0, a w Hiszpanii przegrali 0:4. Tym samym nie awansowi do drugiej rundy Młodzieżowej Ligi Mistrzów (UEFA Youth League).

Pod koniec września młodzi piłkarze Pogoni (U-19), mistrzowie Polski juniorów, wygrali na własnym stadionie z mistrzem Hiszpanii 3:0. Wysokie zwycięstwo okazało się niewystarczające, by awansować do drugiej rundy rozgrywek.

- Mimo wysokiej porażki uważam, że sprawa awansu do drugiej rundy nie jest jeszcze zamknięta - komentował po pierwszym spotkaniu Manuel Pablo Garcia, były 13-krotny reprezentant Hiszpanii, a obecnie trener młodzieży w La Corunie.

Prorocze słowa

- Wiemy, że zadanie jeszcze nie jest wykonane. Te słowa padły z ust chłopaków. Mieliśmy też sporo szczęścia, ale może ono sprzyja lepszym. Zawodnicy wiedzą jednak, że wynik 3:0 to jeszcze nie jest koniec. Konieczna jest poprawa gry w defensywie, bo w pierwszym starciu Deportivo dochodziło do wielu okazji - mówił przed rewanżem trener Portowców Piotr Łęczyński.

Jego słowa okazały się prorocze.

W rewanżu od pierwszych minut zaatakowali gospodarze i już w pierwszej połowie odrobili straty ze Szczecina. Druga część meczu była bardziej wyrównana. Decydujący cios Portowcom zadał rezerwowy Hugo Padin, trafiając do polskiej bramki w ostatniej minucie regulaminowego czasu gry.

W Pogoni nie mógł wystąpić między innymi kontuzjowany 18-letni Kacper Kozłowski, który na co dzień gra w pierwszym zespole ze Szczecina oraz w reprezentacji Polski.

W kolejnej rundzie Deportivo zagra z Maccabi Hajfa.

Deportivo La Coruna - Pogoń Szczecin 4:0 (3:0)
Bramki: Maciej Białczyk (sam.) 11', Victor Guerra 28', Mario Najera 36', Hugo Padin 90'

Pierwszy mecz: 0:3, awans: Deportivo La Coruna