Rajd przez pół boiska, później gol. Lewandowski - lider pełną gębą

Od początku meczu z Hiszpanią Robert Lewandowski był niezwykle aktywny. Dyrygował kolegami, wychodził na pozycje, uczestniczył w grze, szarpał. Polska doczekała się prawdziwego lidera poczynań w ofensywie na Euro 2020.

W sobotę Lewandowski w niczym nie przypominał samego siebie z pierwszego meczu turnieju, ze Słowacją (1:2).

Od pierwszego gwizdka przejawiał wielką ochotę do gry. Już nie tylko absorbował uwagę obrońców, ale dawał się im również mocno we znaki, kilkukrotnie przedzierając się z piłka w okolice pola karnego.

Gonili go wszyscy Hiszpanie

Pełnię ofensywnego potencjału i bojowego nastawienia kapitana reprezentacji pokazała akcja z 19. minuty.

Lewandowski przejął piłkę na swojej połowie i popisał się niesamowitą szarżą. Samotnie przebiegł ponad 50 metrów, będąc dopiero zatrzymanym przez ostatniego z obrońców.

"Błąd hiszpańskiej obrony, po którym poszła kontra Polaków. Lewandowski popędził sam w kierunku pola karnego!" – relacjonowali dziennikarze hiszpańskiego "AS".

Napastnik Bayernu był jednym z najaktywniejszych piłkarzy w pierwszej połowie niedzielnego meczu. Przebojowy, szybki i zdecydowany - takim chcemy go oglądać zawsze.

W drugiej połowie "Lewy" dopiął swego. Gdy Kamil Jóźwiak posłał piłkę w pole karne, nasz superstrzelec zawisł w powietrzu i głową wprawił polski obóz w euforię. 1:1! Radość Polaków była ogromna.