Ronaldo wszedł na gotowe. Juventus zabawił się z Lazio

To nie był trudny mecz dla mistrzów Włoch. Juventus pokonał w 26. kolejce Serie w Turynie Lazio 3:1. Goście z Rzymu w sobotę pierwsi strzelili gola, ale potem nie mieli nic do powiedzenia. Stara Dama ma siedem punktów straty do prowadzącego Interu.

Gospodarze przed tym spotkaniem zajmowali trzecie miejsce, a goście byli na siódmym miejscu. Do turyńczyków tracili jednak tylko sześć punktów.

Wygrana dawałaby Lazio nie tylko awans w tabeli, ale również zbliżenie się do pozycji gwarantującej występy w Lidze Mistrzów.

Dobre złego początki

Przyjezdni nawet nieźle rozpoczęli. W 14. minucie po błędzie Dejana Kulusevskiego wyprowadzili znakomitą kontrę, którą ładnym strzałem zakończył Joaquin Correa. Wojciech Szczęsny nie mógł nic zrobić.

Podopieczni Andrei Pirlo wyglądali na nieco zagubionych, ale potem grali już lepiej. W 39. minucie udało im się jednak doprowadzić do remisu. Alvaro Morata dobrze podał do Adriena Rabiota, a ten silnym kopnięciem pod poprzeczkę nie dał szans Pepe Reinie.

Po zmianie stron bohaterem Juve był Morata. Hiszpan w ciągu trzech minut strzelił dwa gole. Najpierw wykorzystał zagranie Federico Chiesy, a potem pewnie wykonał rzut karny po faulu Sergeja Milinkovicia-Savicia na Aaronie Ramseyu. Była 60. minuta i wynik - jak się później okazało - był już rozstrzygnięty.

To spotkanie było tak spokojnie dla mistrzów Włoch, że trener Pirlo dopiero w 69. minucie zdecydował się skorzystać z usług Cristiano Ronaldo. Portugalski gwiazdor oddał tylko jeden, niecelny strzał.

Juventus po tym zwycięstwie ma 52 punkty i nadal jest trzeci. Prowadzi Inter (59) przed AC Milan (53).

Juventus FC - Lazio 3:1 (1:1)