Sport

Rowery Włoszczowskiej odnalezione. Podejrzewany o kradzież zatrzymany

Rowery Włoszczowskiej odnalezione. Podejrzewany o kradzież zatrzymany

Maja Włoszczowska odzyskała skradzione rowery. Jak dowiedziała się TVN24, podejrzewany o kradzież mężczyzna został zatrzymany, a cały sprzęt, co do jednego, wrócił do właścicielki.

Zatrzymany jest 31-letni mężczyzna. Jak informuje jeleniogórska policja był już wcześniej notowany za kradzieże i włamania.

Kradzieży rowerów byłej utytułowanej zawodniczki dokonano w nocy z piątku na sobotę w Jeleniej Górze.

Miesiąc po zakończeniu kariery

Włoszczowska to najwybitniejsza polska kolarka górska

Wystartowała po raz ostatni w karierze 2 października. Na włoskiej wyspie Elba, gdzie zorganizowano mistrzostwa świata w maratonie MTB, pojechała po srebro.

Maja Włoszczowska straciła rowery

W sobotę opublikowała w mediach społecznościowych wpis, w którym poinformowała, że skradziono jej trzy rowery. Poprosiła o pomoc w ich odzyskaniu.

"W nocy z piątku na sobotę złodzieje włamali się do budynku w Jeleniej Górze (Cieplice) i wyłamali drzwi wszystkich komórek lokatorskich. Jedna z nich to moja rowerownia" - napisała, zamieszczając też zdjęcia rowerów i zaznaczając, że są one "niesprzedawalne".

"Drodzy złodzieje. Koniec kariery nie oznacza, że przestaję jeździć na rowerze. Mam nadzieję, że sumienie, a prędzej argument, że nikt tych rowerów nie kupi, sprawi, że porzucicie je w miejscu, gdzie władze będą mogły je odnaleźć" - zaapelowała.

Policja: będzie trudno sprzedać te rowery

- Chodzi o rowery wyczynowe, sportowe. Wartość oceniana jest na 100 tysięcy złotych - przyznał na antenie TVN24 Wojciech Jabłoński z policji we Wrocławiu.

Dodał, że złodziejowi bądź złodziejom będzie trudno zarobić na łupie.

- Będzie trudno takiej osobie sprzedać te rowery, bo są one bardzo zindywidualizowane, robione na zamówienie. Wartość ich dla osoby postronnej nie jest tak duża jak dla tej, która je straciła – stwierdził Jabłoński.

Producent skradzionych rowerów zaoferował 30 tysięcy złotych nagrody za pomoc w ich odnalezieniu, przekaże też mistrzyni nowy sprzęt.

Maja Włoszczowska - kariera i sukcesy

Włoszczowska, urodzona 9 listopada 1983 roku, należy do najpopularniejszych polskich sportsmenek. Kolarstwo górskie zaczęła uprawiać w roku 1997 w Śnieżce Karpacz, a jej pierwszym trenerem był Zdzisław Szmit. W 2000 roku trafiła do kadry narodowej prowadzonej przez Andrzeja Piątka i odniosła pierwszy międzynarodowy sukces - w Sierra Nevada w Hiszpanii zdobyła tytuł wicemistrzyni świata juniorek. Rok później została mistrzynią Europy i wicemistrzynią świata juniorek w kolarstwie górskim oraz brązową medalistką mistrzostw świata na szosie.

Po niezbyt udanym następnym sezonie, po którym myślała nawet o zakończeniu kariery, w 2003 odniosła kolejny znaczący sukces - mając niespełna 20 lat została w mistrzynią świata w maratonie na rowerze górskim, tym razem w kategorii elity.

Przez wiele następnych lat utrzymywała się w ścisłej światowej czołówce. W mistrzostwach globu wywalczyła jeden złoty (2010) i cztery srebrne medale indywidualnie (2004, 2005, 2011 i 2013), nie licząc trofeów w sztafecie.

Jest wciąż jedyną Polką mającą w dorobku medale olimpijskie w kolarstwie. Dwa srebrne krążki zdobyła w Pekinie (2008) i w Rio de Janeiro (2016).