Sport

Rusza serwis specjalny Tokio 2020. Wszystko o igrzyskach w jednym miejscu

Rusza serwis specjalny Tokio 2020. Wszystko o igrzyskach w jednym miejscu

Odliczamy do otwarcia igrzysk olimpijskich w Tokio. Na najlepszych czekają 339 komplety medali, walka o nie potrwa 17 dni. Wszystko będzie do obejrzenia w Eurosporcie i Eurosporcie w Playerze, a wydarzenia z 43 aren opiszemy i pokażemy w serwisie olimpijskim eurosport.pl.

Tokio ugości igrzyska po raz drugi w historii. Impreza zaplanowana była pierwotnie na lato 2020 roku, ale została przełożona ze względu na pandemię COVID-19. Igrzyska w Tokio wystartują 23 lipca i potrwają do 8 sierpnia. Niektóre wydarzenia, takie jak turnieje softballa oraz piłki nożnej, rozpoczną się 21 lipca, dwa dni przed oficjalną ceremonią otwarcia.

W ciągu 17 dni rywalizacji sportowcy z całego świata walczyć będą w 339 konkurencjach w 37 dyscyplinach.

Wszystko w jednym miejscu

Żeby się w tym nie pogubić, wystarczy śledzić igrzyska z naszym serwisem. Przygotowaliśmy szczegółowy terminarz, dzień po dniu i z uwzględnieniem startów Polaków.

Będzie mnóstwo materiałów wideo – a w nich sukcesy i porażki, łzy radości i smutku.

Medali dla Polaków ma być więcej

Reprezentacja Polski bronić będzie 11 medali wywalczonych w trakcie igrzysk w Rio de Janeiro przed pięcioma laty. Dało to Polakom 33. miejsce w tabeli medalowej.

Klasyfikacja medalowa (2016)
M.NazwaZSBWynik
1.USA463738121
2.Wlk. Brytania27231767
3.Chiny26182670
4.Rosja19181956
5.Niemcy17101542
6.Japonia1282141
7.Francja10181442
8.Korea Płd.93921
9.Włochy812828
10.Australia8111029
...
33.Polska23611

Serwis statystyczny Gracenote przed trzema miesiącami oszacował medalowy potencjał poszczególnych reprezentacji. Z symulacji wynika, że Polacy wrócą do kraju z 15 krążkami (o cztery więcej od dorobku z poprzednich igrzysk w Rio de Janeiro). W klasyfikacji medalowej przełożyłoby się to na 22. miejsce.

PROGNOZA MEDALOWA (Gracenote, kwiecień 2020)
M.NazwaZSBWynik
1.USA434041114
2.Chiny38232485
3.Sportowcy z Rosji23242673
4.Japonia3416959
5.Holandia16161446
6.Francja9131941
7.Australia12131540
8.Wielka Brytania11121336
9.Niemcy11111234
10.Włochy8101533
...
22.Polska24915

Każdy moment w Eurosporcie oraz Eurosporcie w Playerze

Imprezę w całości będzie można oglądać w Eurosporcie oraz Eurosporcie w Playerze.

Widzowie obejrzą tu każdy moment największej imprezy sportowej świata. Użytkownicy Playera nie przegapią żadnego występu żadnego sportowca. Będą mieli okazję zobaczyć na żywo i na żądanie wszystkie starty Polaków i największych gwiazd sportu i walkę o każdy medal. Eurosport w Playerze to łącznie 3,5 tysiąca godzin transmisji prosto z Tokio przy nawet 46 równoległych streamach.

Tylko na platformach TVN Grupa Discovery fani sportu znajdą wszystko, co może ich zainteresować podczas Igrzysk Olimpijskich Tokio 2020. Żadne inne medium ani platforma w Polsce nie zapewni tak szerokiej i kompleksowej relacji z imprezy.