Sport

Rywale bez szans. Polscy siatkarze plażowi przywitali się z Tokio zwycięstwem

Rywale bez szans. Polscy siatkarze plażowi przywitali się z Tokio zwycięstwem

Od zwycięstwa udział w fazie grupowej igrzysk olimpijskich w Tokio rozpoczęli siatkarze plażowi Grzegorz Fijałek i Michał Bryl. W pierwszym spotkaniu grupy E pokonali marokańską parę Mohameda Abichę i Zouheira Elgraouiego 21:17, 21:11.

Oglądaj Tokio 2020 w Eurosporcie w Player.pl

Fijałek i Bryl ani przez chwilę nie oddali pola gry rywalom. W pierwszym i drugim secie bardzo szybko wypracowali dużą przewagę i potrafili utrzymać ją do końca.

Ich kolejnymi rywalami będą za dwa dni chilijscy bracia Marco i Esteban Grimalt.

Fijałek długo występował w parze z Mariuszem Prudlem i to właśnie z nim dziewięć lat temu w Londynie zajął piąte miejsce.

Udana niedziela

W nocy polskiego czasu wygrali też Piotr Kantor i Bartosz Łosiak. Drugi polski duet pokonał Japończyków Yusuke Ishijimę i Katsuhiro Shiratoriego 21:15, 21:14. Za dwa dni zmierzy się z Niemcami Juliusem Thole i Clemensem Wicklerem.


Obie pary w drugiej połowie czerwca były na zgrupowaniu w Orlando. Służyło ono treningom w warunkach podobnych do tych, które panują w stolicy Japonii.

- Te treningi przygotowały nas do startu w Tokio. Panują tu zbliżone warunki - jest bardzo wilgotno i słonecznie. Organizm to zapamiętał i myślę, że to nam jakoś pomoże. Dotarliśmy na miejsce siedem dni przed pierwszym meczem, w odpowiednim czasie, by się zaaklimatyzować i myślę, że z warunkami pogodowymi jakoś sobie poradzimy - zapewnił niedawno Łosiak.

Siatkówka plażowa. Fijałek/Bryl - Abicha/Elgraoui, faz.grupowa
Zawodnik12
Fijałek/Bryl2121
Abicha/Elgraoui1711