Sport

Skoki narciarskie w Niżnym Tagile. Kolejni Polacy z awansem

Skoki narciarskie w Niżnym Tagile. Kolejni Polacy z awansem

Skoki narciarskie w Niżnym Tagile. Czas na drugi konkurs w Pucharze Świata 2021/2022. Niedzielne zawody w Rosji zostaną poprzedzone kwalifikacjami, które można oglądać wyłącznie w Eurosporcie w Playerze. Transmisja z zawodów od godz. 16.00 w TVN, Eurosporcie 1 oraz Playerze. Relacja na żywo w serwisie eurosport.pl.

Właśnie pojawiły się nowe informacje - pokaż


105 metrów Muminowa to dobra wiadomość dla Wolnego. Mamy trzeciego Polaka z awansem!

Robota wykonana. Polak lądował na 115. metrze, jest szósty i może już myśleć o konkursie.

Teraz Piotrek Żyła!

Mamy pierwszy w tym sezonie upadek! Pecha miał Norweg Villumstad po skoku na 118 m, ale wygląda na to, że nic się nie stało. Mimo błędu przy lądowaniu jest aktualnie ostatnim, który ma awans. Wolny wciąż czeka.


Bardzo słabiutki skok Stefana... Tylko 100 metrów. Odetchnąć może zatem Kraft, który właśnie uzyskał awans. Pierwszy w kolejce jest Wolny.

Turek Ipcioglu, który w sobotę pierwszy raz w karierze wystąpił w konkursie, tym razem będzie musiał obejść się smakiem, bo uzyskał tylko 96,5 m. Czas na Hulę.

108,5 m Bartola, co oznacza, że mamy pierwszego Polaka w konkursie! Awansował właśnie Andrzej Stękała. A na prowadzenie wskoczył Sadriejew (119,5 m).

Nowym liderem został z kolei Aschenwald po skoku na 118,5 m.

Zajc i Tschoefenig już z awansem. Kolejkę otwierają Wellinger i Stękała.


W konkursie z pewnością nie zobaczymy Fannemela. Norweg skoczył tylko 96 m.

Słoweniec Zajc uzyskał 114 m i jest ex aeuqo z Tschoefenigiem pierwszy.

Nadzieją i dla Polaka, i dla Krafta są króciutkie skoki kolejnych zawodników...

106 metrów skoczył Jakub Wolny i aktualnie jest piąty. On również nie może być pewny awansu. To będą nerwowe minuty oczekiwania.

Stefan Kraft, który sensacyjnie nie zakwalifikował się do sobotniego konkursu, i tym razem bardzo mocno zawiódł. 105,5 m, czwarte miejsce i znów może być kłopot.

Szybka zmiana na prowadzeniu, bo Polaka zmienił już Tschoefenig (116,5 m).

113,5 metra Andrzeja, na razie najdalej i jest liderem. Szansa na awans jest spora.

Pierwszym z zawodników spoza Rosji był Domen Prevc. I sporo rozczarowanie spotkało Słoweńca, bo 100 metrów może nie dać mu awansu. Teraz Stękała!

Sześciu Rosjan za nami. Prowadzi Bażenow (102,5 m).

91 m Michaiła Maksimoczkina. Tak rozpoczęły się kwalifikacje.

Dzisiejsze zawody rozpoczną się w pięknych okolicznościach przyrody. W Niżnym Tagile dość pada śnieg.Na liście startowej widnieje 70 nazwisk. Rywalizację rozpocznie Rosjanin Michaił Maksimoczkin, a zakończy lider Pucharu Świata Karl Geiger.

Już tylko kwadrans dzieli nas od startu kwalifikacji. Zobaczymy w nich sześciu Polaków - Stefana Hulę, Andrzeja Stękałę, Jakuba Wolnego, Piotra Żyłę, Dawida Kubackiego i Kamila Stocha.

Na skoczni Aist wszystko gotowe. Za niespełna 30 minut zaczynamy.

Przypominamy, że kwalifikacje rozpoczną się o godzinie 14.30, a będzie je można oglądać wyłącznie w .

Tym skokiem trzykrotny mistrz olimpijski przesunął się z 20. na piąte miejsce.

Tak sobotni konkurs komentował Stoch, który jako jedyny mógł być ze swojego wyniku względnie zadowolony.

Niemałe zamieszanie w sobotę wywołała błędnie wyświetlana zielona linia wyznaczająca odległość potrzebną do objęcia prowadzenia w zawodach. Podobno dziś problem się nie powtórzy.

Na jeszcze lepsze występy Polaków liczy Wojciech Fortuna, mistrz olimpijski z Sapporo.

Co o sobotnim występie polskich skoczków sądził trener Michal Doleżal? Do finałowej serii awansowali tylko Stoch i Kubacki.

Dziś emocji przewidujemy jeszcze więcej niż w sobotę, ponieważ zaczynamy kwalifikacjami. Te ruszają już o 14.15. Transmisja wyłącznie w Eurosporcie na Playerze.

Dzień dobry. Zapraszamy na pierwszą w tym sezonie niedzielę ze skokami narciarskimi! Po sobotnim 5. miejscu Kamila Stocha i 13. Dawida Kubackiego dziś liczymy na wyższe lokaty Polaków.