Sport

Skoki narciarskie Wisła 2021 - terminarz zawodów. Kiedy konkursy Pucharu Świata?

Skoki narciarskie Wisła 2021 - terminarz zawodów. Kiedy konkursy Pucharu Świata?

Skoki narciarskie w Wiśle, kolejne w tym sezonie zawody Pucharu Świata 2021/2022, już w najbliższy weekend. Tym razem oprócz konkursu indywidualnego odbędzie się konkurs drużynowy. O której skoki, kwalifikacje i zawody? Sprawdź terminarz.

W czterech poprzednich latach zawody w Wiśle inaugurowały cykl Pucharu Świata. W tym sezonie ten zaszczyt przypadł Niżnemu Tagiłowi. Konkursy w Rosji padły odpowiednio łupem oraz triumfatora zeszłej edycji Pucharu Świata.

Przed tygodniem skoczkowie rywalizowali w fińskiej Ruce, gdzie kibice znów zobaczyli dwóch nowych zwycięzców - w sobotę najlepszy był , a w niedzielę .

Słabo podczas obu weekendów spisywali się polscy skoczkowie. Najlepszym miejscem było piąte Kamila Stocha wywalczone w pierwszym konkursie w Niżnym Tagile. Przed Biało-Czerwonymi idealna okazja do rehabilitacji, jaką będą występy na skoczni im. Adama Małysza w Wiśle-Malince.

Skoki narciarskie Wisła 2021. Kiedy treningi, kwalifikacje i konkursy?

Pierwsza okazja do śledzenia pucharowej rywalizacji pojawi się już w piątek, kiedy zawodnicy przystąpią do kwalifikacji do niedzielnego konkursu na obiekcie w Wiśle.

Sobota będzie stała pod znakiem pierwszej w sezonie drużynowej rywalizacji o punkty. Na tym obiekcie Biało-Czerwoni stawali na podium w każdym z dotychczasowych konkursów drużynowych Pucharu Świata. Konkurs transmitować będzie Eurosport 1 i Player.pl. Dzień później odbędzie się rywalizacja indywidualna.

Relacje na żywo z wszystkich zawodów w eurosport.pl.

Skoki narciarskie Wisła 2021: terminarz zawodów

Program zawodów w Wiśle:

Piątek, 3 grudnia

Studio przed kwalifikacjami, godz. 16.45 (Eurosport 1 oraz)
Kwalifikacje do konkursu indywidualnego, godz. 18.00 (Eurosport 1 oraz Eurosport w Playerze)

Sobota, 4 grudnia
Studio, godz. 15.10 (Eurosport 1 oraz )
Konkurs drużynowy, godz. 16.30 (Eurosport 1 oraz Eurosport w Playerze)
Niedziela 5 grudnia
Studio, godz. 15.05 (Eurosport 1 oraz )
Konkurs indywidualny, godz. 16.00 (Eurosport 1 oraz Eurosport w Playerze)