Sport

Spektakularnie zatrzymana tenisistka chce złożyć skargę o zniesławienie

Spektakularnie zatrzymana tenisistka chce złożyć skargę o zniesławienie

Jana Sizikowa już na wolności. Rosyjska tenisistka, zatrzymana w czwartek w Paryżu za rzekome ustawienie meczu w turnieju Roland Garros, dzień później została zwolniona z aresztu.

Roland Garros oglądaj w Eurosport Playerze

Sprawa ciągnie się od 1 października, gdy ruszyło śledztwo w sprawie korupcji w sporcie. W kontekście Rosjanki dotyczy meczu z zeszłorocznej edycji paryskiego wielkiego szlema. W 1. rundzie Sizikowa i partnerująca jej Madison Brengle przegrały z rumuńską parą Andreea Mitu - Patricia Maria Tig 6:7 (8-10), 4:6.

Według śledczych rosyjska deblistka wpłynęła na wynik spotkania.

Podejrzenia dotyczą piątego gema w drugim secie. W jego trakcie u kilku bukmacherów zaobserwowano transakcje na kwoty idące w dziesiątki tysięcy euro. Rumunki wygrały tego gema do zera, a Sizikowa popełniła dwa podwójne błędy serwisowe i jeden niewymuszony błąd.

Noc w areszcie

Do spektakularnego zatrzymania doszło w czwartek, niespełna rok po tamtych wydarzeniach. Sizikowa, która w tym roku również odpadła w 1. rundzie gry podwójnej, była w hotelu. Zatrzymano ją zaraz po sesji masażu. Nie obyło się bez przepychanek, ponieważ ochrona hotelu początkowo próbowała uniemożliwić czynności.

Sizikowa spędziła w areszcie jedną noc. Jak poinformowała agencja AFP, powołując się na prokuraturę, zwolniono ją w piątkowy wieczór "bez ścigania na tym etapie".

Tenisistka utrzymuje, że jest niewinna. - Została osadzona w areszcie jak przestępca. Mówiła, że jest niewinna i że nie chce, abym jej towarzyszył w trakcie przesłuchania, ponieważ uważa siebie za ofiarę - powiedział agencji AP Frederic Belot, prawnik, do którego rodzina tenisistki zgłosiła się już po tym, jak doszło do aresztowania.

Belot przekazał mediom, że jego klientka chce złożyć skargę o zniesławienie.

26-letnia Sizikowa zajmuje 101. miejsce w światowym rankingu deblowym i ma na koncie jeden wygrany turniej WTA w grze podwójnej.