Sport

Spełnił swoje marzenie i odszedł. Nie żyje ojciec reprezentanta Polski

Spełnił swoje marzenie i odszedł. Nie żyje ojciec reprezentanta Polski

Smutna wiadomość napłynęła z Włoch. Krzysztof Zalewski, ojciec reprezentanta Polski Nicoli Zalewskiego, nie żyje. Tuż przed śmiercią spełniło się jego największe marzenie.

Ojciec 19-letniego pomocnika AS Roma w ostatnich latach chorował na raka. Od dłuższego czasu jego stan był bardzo poważny.

"Był najszczęśliwszym człowiekiem na ziemi"

Informację o śmierci przekazał w mediach społecznościowych były prezes Polskiego Związku Piłki Nożnej Zbigniew Boniek.

"Był najszczęśliwszym człowiekiem na ziemi kilka dni temu, jak mi jest przykro drogi Krzysztofie. R.I.P" - napisał na Twitterze.

Tuż przed śmiercią spełniło się jego marzenie

Jednym z marzeń Zalewskiego było zobaczyć swojego syna Nicolę w koszulce reprezentacji Polski. Udało się je zrealizować we wrześniu, gdy 19-letni piłkarz zadebiutował w meczu eliminacji mistrzostw świata z San Marino. Zalewski senior zasiadł wówczas na trybunach stadionu w Serrravalle.

"Pan Krzysztof był niezwykle dumnym i szczęśliwym ojcem, gdy poznaliśmy go przy okazji debiutu syna w reprezentacji Polski. Dziś otrzymaliśmy bardzo smutną wiadomość. Wyrazy współczucia dla Nicoli Zalewskiego i całej rodziny" - czytamy na Twitterze "Łączy nas Piłka".


Krzysztof Zalewski mieszkał we Włoszech od 1989 roku. Nieopodal Rzymu w 2002 roku przyszedł na świat jego syn. Nicola od dziecka wychowywał się w szkółce AS Roma, której wciąż jest piłkarzem.