Sport

Środowisko żużla w żałobie. Nie żyje Jacek Gomólski

Środowisko żużla w żałobie. Nie żyje Jacek Gomólski

Smutne informacje ze świata żużla. W piątek zmarł Jacek Gomólski, były reprezentant kraju oraz jeden z najlepszych polskich zawodników lat dziewięćdziesiątych.

Informację o śmierci Gomólskiego przekazał Start Gniezno. To właśnie w barwach tego klubu zaczynał swoją karierę.

"Z żalem i smutkiem przyjęliśmy informację o śmierci ś.p. Jacka Gomólskiego, wychowanka SKS Start Gniezno. Był jednym z najlepszych krajowych żużlowców lat dziewięćdziesiątych. Złoty medalista MMPPK oraz Wicemistrz Polski Juniorów. Oprócz występów w czerwono-czarnych barwach także zawodnik Polonii Bydgoszcz. Ojciec dwóch żużlowców Adriana i Kacpra" – napisał klub w mediach społecznościowych.

"Rodzinie, przyjaciołom i wszystkim, których to odejście dotknęło przekazujemy wyrazy współczucia. W wieku 53 lat odszedł jeden z największych wychowanków naszego klubu. Cześć Jego Pamięci!" – dodano.

Z żalem i smutkiem przyjęliśmy informację o śmierci ś.p. Jacka Gomólskiego, wychowanka SKS Start Gniezno. Był jednym z...

Opublikowany przez Start Gniezno Piątek, 2 kwietnia 2021

Reprezentant kraju

Dzięki świetnym występom w drużynie Startu oraz Polonii Bydgoszcz Gomólski otrzymał powołanie do kadry. Biało-Czerwonych reprezentował podczas czwórmeczu w drużynowych mistrzostwach świata. W imprezie tej rangi rywalizował również indywidualnie. W swoim najlepszym starcie był 13.

W sumie Gomólski ścigał się przez 17 sezonów, zaczynając od roku 1984. Karierę zakończył w 2001 roku.

Jego synowie również są związani z żużlem. 28-letni Kacper jest zawodnikiem ROW-u Rybnik, natomiast starszy o pięć lat Adrian zakończył już karierę.