Sport

Świątek poznała rywalkę w Dubaju. To doświadczona Azjatka

Świątek poznała rywalkę w Dubaju. To doświadczona Azjatka

Iga Świątek we wtorek zagra w drugiej rundzie turnieju WTA 1000 Dubai Duty Free Tennis Championships. Jej przeciwniczką będzie niespełna 30-letnia Japonka Misaki Doi.

W Dubaju Polka w pierwszej rundzie miała wolny los. Stało się tak, ponieważ znalazła się w grupie ośmiu rozstawionych zawodniczek.

W poniedziałek okazało się, kto będzie rywalką 15. tenisistki światowego rankingu.

Szczęśliwa przegrana

Japonka walczyła w kwalifikacjach do głównej drabinki imprezy. W ich finale niespodziewanie i szybko uległa 20-letniej En Shuo Liang z Tajwanu 3:6, 1:6.

Fortuna jej sprzyjała i jako tzw. "szczęśliwa przegrana" z eliminacji dostała się do turnieju.

W starciu z Poloną Hercog ze Słowenii nie była faworytką. 77. w rankingu WTA Doi zaczęła jednak bardzo dobrze i pierwszego seta pewnie wygrała 6:2.

W drugim wyżej notowana przeciwniczka wzięła się mocniej do pracy. Zwyciężyła 6:4 po zaciętej walce i jednym przełamaniu więcej. Decydowała zatem trzecia partia.

W niej kluczowy był szósty gem. Dobrze serwująca w całym meczu Hercog (57. WTA) tym razem miała słabszy moment. Japonka uzyskała przełamanie. Wiadomo było, że jeśli do końca utrzyma podanie, to wygra. Tak się stało.

Po 127 minutach pojedynku Doi wykorzystała drugą piłkę meczową (6:3). We wtorek po raz pierwszy w historii zmierzy się ze Świątek.

Niespełna 30-letnia Japonka w karierze wygrał trzy turnieje rangi WTA. W sezonie 2016, a dokładnie 10 października, została 30. tenisistką klasyfikacji WTA. Było to kilka miesięcy po tym, gdy dotarła do czwartej rundy Wimbledonu. Tamten start był jej najlepszym w imprezach wielkoszlemowych.

Początek meczu Świątek z Azjatką o godzinie 9 polskiego czasu.