Świątek się nie doczekała. Jej mecz przełożony na sobotę

Iga Świątek i Jelina Switolina przegrały z pogodą. Pojedynek Polki i Ukrainki w ćwierćfinale turnieju WTA 1000 na kortach ziemnych w Rzymie został przełożony na sobotę.

Iga Świątek - Jelina Switolina (mecz przełożony na sobotę)

Właśnie pojawiły się nowe informacje - pokaż

W tej sytuacji Polka wyjdzie na kort najprawdopodobniej rano, a w przypadku zwycięstwa ze Switoliną jeszcze tego samego dnia zmierzy się w półfinale z Coco Gauff. To na razie spekulacje, oficjalnego potwierdzenia jeszcze nie ma, ale wydaje się to jedyną opcją.

Tego można się było spodziewać. Mecz Igi Świątek oficjalnie przełożony na sobotę!

Minęła godzina 20, a na rzymskich kortach wciąż nie toczy się gra. Szanse Świątek na rozegranie meczu jeszcze dziś maleją z każdą minutą, ale oficjalnych informacji wciąż brak.

Idze Świątek nie jest chyba dziś pisane wyjście na kort... Mecz Djokovicia i Tsitsipasa ponownie został przerwany przy stanie 6:4, 2:1 dla Greka.

Jesteśmy nieco bliżej początku meczu Świątek. Tsitsipas i Djoković wznowili swoje spotkanie. W pierwszym secie 5:3 prowadzi Grek.

Oficjalna informacja organizatora turnieju jest taka, że Świątek i Switolina pojawią się na korcie dopiero po zakończeniu przerwanego meczu Djokovicia z Tsitsipasem. Problem polega na tym, że panowie wciąż swojego pojedynku nie wznowili.

W Rzymie aktualnie nie pada, ale też nie toczy się żaden mecz. Wciąż oczekujemy na potwierdzenie godziny rozpoczęcia meczu Świątek.

Barty pomimo wygrania pierwszego seta poddała mecz z Gauff! Na kort mogą już zatem wyjść Świątek i Switolina!

Warunki atmosferyczne w Rzymie się poprawiły i Gauff oraz Barty wróciły na kort. Oznacza to, że i Świątek powinna niedługo rozpocząć swój mecz.

Plany organizatorów turnieju w Rzymie torpeduje deszcz. Spotkanie Coco Gauff z Ashleigh Barty, po którym na kort ma wyjść Polka, został przerwany. Jego wznowienie planowane jest około godziny 16.15. Jeśli to się uda, Świątek może rozpocząć o 18.

Niezależnie od dalszych wyników w Rzymie, Świątek w poniedziałek awansuje co najmniej na najwyższe w karierze 14. miejsce w światowym rankingu.

Wcześniej w stolicy Italii polska tenisistka wyeliminowała Amerykanki Alison Riske, wskutek kreczu rywalki, i Madison Keys, którą w środę pokonała 7:5, 6:1. Ukrainka natomiast w pierwszej rundzie miała "wolny los", a w 1/8 finału pokonała Amerykankę Amandę Anisimową 2:6, 6:3, 6:4.

To będzie pierwsze w historii spotkanie tych tenisistek. W światowym rankingu Świątek zajmuje 15., a Switolina szóste miejsce.