Sport

Świątek zaczęła turniej w Indian Wells od wygranej w deblu

Świątek zaczęła turniej w Indian Wells od wygranej w deblu

Iga Świątek i Amerykanka Bethanie Mattek-Sands wygrały 6:1, 6:3 mecz pierwszej rundy debla turnieju WTA w Indian Wells z Niemką Julią Lohoff i Rosjanką Aleksandrą Panową. Wcześniej odpadła Alicja Rosolska w parze z Japonką Nao Hibino.

Mecz nie trwał nawet godziny. Świątek i Mattek-Sands w pierwszym secie przełamały rywalki już na jego początku.  W drugim też nie miały większych problemów.

W singlu czwarta w rankingu światowym Świątek, rozstawiona w Indian Wells z numerem drugim, rozpocznie występ od drugiej rundy, a .

Do drugiej rundy awansowała wcześniej Magda Linette (54.), która po wyeliminowaniu Szwedki Rebekki Peterson zagra z utytułowaną Białorusinką Wiktorią Azarenką, obecnie 32. w rankingu WTA.

W nocy z czwartku na piątek trzecia z Polek w głównej drabince - Magdalena Fręch (106. WTA), która przeszła kwalifikacje - zagra z Chinką Saisai Zheng (89.).

Odpadła w kwalifikacjach Katarzyna Kawa.

Hurkacz z wolnym losem

W męskiej części zmagań Hubert Hurkacz (12.) jest rozstawiony z numerem ósmym i w 1. pierwszej rundzie ma tzw. wolny los. W drugiej spotka się z Australijczykiem Alexeiem Popyrinem.

Tradycyjnie kalifornijska impreza odbywa się w marcu, ale ze względu na pandemię COVID-19 ubiegłoroczna edycja została odwołana, a tegoroczna przesunięta na październik. Łączna pula nagród obu imprez to 16,7 mln dolarów.