Sport

Tak się zaczyna niedzielę. Siatkarze plażowi z ekspresowym zwycięstwem

Tak się zaczyna niedzielę. Siatkarze plażowi z ekspresowym zwycięstwem

Trzeciego dnia igrzysk olimpijskich do rywalizacji wkroczyli polscy siatkarze plażowi. W niedzielę nad ranem naszego czasu jako pierwsi zaprezentowali się Piotr Kantor i Bartosz Łosiak. Biało-Czerwoni w 1. rundzie pokonali Japończyków Yusuke Ishijimę i Katsuhiro Shiratoriego w dwóch setach 21:15, 21:14.

Kantor i Łosiak walczą w grupie F, w której poza Polakami oraz ekipą gospodarzy grają Włosi (Paolo Nicolai, Daniele Lupo) i Niemcy (Julius Thole, Clemens Wickler). Bezpośredni awans do kolejnej fazy wywalczą po dwie najlepsze drużyny, ale przepustkę można zdobyć także z trzeciego miejsca.

Biało-Czerwoni do ostatniej chwili musieli bić się o wyjazd do Tokio, choć jeszcze w 2018 roku byli liderami światowego rankingu i mieli na koncie 14 występów w turniejach World Touru zakończonych na podium. W kolejnych latach wielokrotnie na drodze stawały im jednak kontuzje.

Do Japonii przyjechali ze sporymi nadziejami.

- Znamy swoje możliwości. Wiemy, że nasza para jest w stanie wywalczyć nawet złoto, bo pokazywaliśmy to w innych turniejach. Musimy tylko w siebie wierzyć i powoli iść krok po kroku, od meczu do meczu - mówił przed turniejem Łosiak.

Udane otarcie

Pierwszy krok wyszedł im zgodnie z oczekiwaniami. Polacy zaczęli od asa serwisowego Łosiaka i nie pozwolili rywalom choćby na chwilę cieszyć się z prowadzenia w inauguracyjnym secie.

Nasz duet szybko wypracował sobie kilkupunktową przewagę, w pełni kontrolując przebieg tej odsłony. Pierwszej piłki setowej Polacy doczekali się przy bezpiecznym prowadzeniu 20:15 i od razu przyniosła im powodzenie po zepsutym serwisie Japończyków.

Biało-Czerwoni również oddawali jednak przeciwnikom za dużo punktów po własnych błędach i w drugiej odsłonie to gospodarze zaczęli lekko przejmować inicjatywę.

W połowie drugiej partii Kantor i Łosiak odzyskali jednak przewagę. Od stanu 11:10 dla Japonii polski zespół zdobył pięć punktów z rzędu. Zamknął tego seta wygraną 21:14. Spotkanie trwało zaledwie 38 minut.

Drugi polski duet również w niedzielę

W niedzielę zaprezentuje się również drugi duet Biało-Czerwonych Grzegorz Fijałek i Michał Bryl.

O godz. 9 naszego czasu zmierzą się w 1. rundzie z Marokańczykami Zouheirem Elgraouim i Mohamedem Abichą.

Siatkówka plażowa. Kantor/Łosiak - Ishijima/Shiratori, grupowa (niedziela, 3.00)
Zawodnik12
Kantor/Łosiak2121
Ishijima/Shiratori1514