Tak się zaczyna niedzielę. Siatkarze plażowi z łatwym zwycięstwem

Rozpoczął się kolejny dzień rywalizacji na olimpijskich arenach w Tokio. Na brak emocji z występami Polaków nie będziemy narzekać.

Właśnie pojawiły się nowe informacje - pokaż

Koniec! Kantor i Łosiak wygrają drugiego seta 21:14 i triumfują w całym meczu 2:0.

Na szczęście Polacy zdołali odskoczyć. Prowadzą 16:12.

Kantor i Łosiak mają nieco większe problemy niż w pierwszym secie. Stawiają opór Japończycy. Na razie remis 10:10.

Znowu trochę mniej wesoła informacja. Klaudia Breś słabiej strzelała i nie dała rady awansować do finału. Polka kończy kwalifikacje pistoletu pneumatycznego na 21 miejscu.

Wioślarze również nie próżnują. Dwójka podwójna wagi lekkiej mężczyzn - Jerzy Kowalski i Artur Mikołajczewski - zdecydowanie wygrała swój repasaż. To oznacza, że są w półfinale.

Za to nasi siatkarze plażowi zrobili pierwszy krok w kierunku zwycięstwa na inaugurację. Wygrali pierwszego seta 21:15!

Niestety nie mamy dobrych informacji. Jelińska żegna się z rywalizacją we florecie. Uległa utytułowanej Rosjance 8:15.

Dobry początek Biało-Czerwonych. Prowadzą w pierwszym secie 7:5.

Kantor i Łosiak zaczynają mecz!

Na planszę wyszła już Jelińska. Czeka ją piekielnie trudne zadanie. Przeciwniczką mistrzyni olimpijska z Rosji.

Tymczasem kolejne 96 punktów Breś. Ma szansę awansować do finału. Potrzebuje dwóch równie solidnych serii.

Minuty dzielą nas już od pierwszego meczu polskich siatkarzy plażowych. Bartosz Łosiak i Piotr Kantor będą faworytami w starciu z reprezentantami gospodarzy. Liczymy, że dadzą radę.

Poprawia się Polka o jeden punkt w następnej serii. Dzięki temu zajmuje już 10. lokatę.

Mamy też wiadomści ze strzelnicy. Klaudia Breś w drugiej serii kwalifikacji pistoletu pneumatycznego uzyskała 96 punktów. Polka plasuje się w okolicach 20. pozycji.

Śpieszymy też z kolejną informacją. W drugiej rundzie polska florecistka zmierzy się z liderką światowego rankingu Inną Derigłazową. Pojedynek zaplanowano na godz. 2.55.

Martyna Jelińska wygrała swój pojedynek 15:12 i jest w kolejnej rundzie. Świetnie zaczął się ten dzień dla Biało-Czerwonych!

A to zupełna nowość na igrzyskach - deskorolka.

Wystartują w nich reprezentanci Polski. W strzelectwie Klaudia Breś i Aleksandra Jarmolińska, zaś w szermierce zaprezentuje się Martyna Jelińska. Trzymamy kciuki!

Już za kilka minut rozpoczną się pierwsze konkurencje trzeciego dnia igrzysk.

Tokio powoli budzi się do życia.

Dziś możemy również zdobyć pierwszy medal w Tokio. Po cichu liczymy na Niewiadomą, która na trasę wyścigu ze startu wspólnego wyruszy o godz 6.00. Najlepszą polską kolarkę będą wspierały Anna Pilchta i Marta Lach.

Kolejne dwa mecze rozegrają koszykarze 3x3, w wyścigu ze startu wspólnego kolarek pojedzie Katarzyna Niewiadoma, a Magda Linette i Hubert Hurkacz rozpoczną rywalizację w tenisowym singlu.

Witamy i zapraszamy na kolejny dzień zmagań na igrzyskach w Tokio. W niedzielę na pewno nie zabraknie emocji związanych z występami Biało-Czerwonych.