To może być polska sobota w Tokio. Pierwsze szanse na medale

Iga Świątek, koszykarze 3x3, siatkarze - sobotni program igrzysk olimpijskich przepełniony jest wydarzeniami ważnymi z polskiego punktu widzenia. Biało-Czerwoni walczą o pierwsze medale w szermierce, strzelectwie czy kolarstwie. Relacja na żywo w eurosport.pl.

Oglądaj Tokio 2020 w Eurosporcie w Player.pl

Właśnie pojawiły się nowe informacje - pokaż

Co słychać u naszej strzelczyni? W trzeciej serii zaliczyła słabszą końcówkę, za to wyborna była czwarta w jej wykonaniu! Stankiewicz osiągnęła wynik 105.7, co jak dotąd jest jej najlepszy wynik podczas kwalifikacji.

Pierwsza bramka w meczu piłki ręcznej padła dopiero tuż przed upływem 5. minuty, autorem Joao Pedro.

W Tokio dzieje się coraz więcej. Od godziny 2 rozpoczęła się rywalizacja w piłce ręcznej i mecz wracających po 49 latach na igrzyska Norwegów i z Brazylijczykami, jest także starcie siatkówki: Włochy - Kanada, a w Metropolitan Gymnasium eliminacje turnieju singlistek w tenisie stołowym. Walczą też szpadzistki i badmintoniści. W tej drugiej dyscyplinie pierwszy raz w historii igrzysk nie zagra żaden Polak.

Kilkanaście minut temu rozpoczęły się eliminacje z udziałem Anety Stankiewicz. W pierwszej z sześciu serii Polka osiągnęła wynik 104.1 (tylko jeden strzał w 10.9.), w drugiej zaprezentowała się z bardzo dobrej strony - czterokrotnie trafiła 10.8. Tę część rywalizacji zakończyła z rezultatem 105.6.

Przypomnijmy, że pierwszych polskich wioślarzy zobaczymy około godziny 4.

Przypomnijmy, że dwie polskie wioślarskie osady, męska i żeńska czwórka podwójna, w piątek nad ranem awansowały do finałowych wyścigów.

Wydarzeniem repasaży kobiet był występ reprezentantki Sudanu Esraa Khogali, która ukończyła swój wyścig dobrych kilka minut po swoich rywalkach.

Gwoli wyjaśnienia, z każdego wyścigu awansują po dwie najlepsze (z pięciu) zawodniczki.

O godzinie 1, jako pierwsze rozpoczęły dziś rywalizację wioślarki. Najpierw jedynki kobiet, a o 1.30 mężczyzn. Reprezentantów Polski nie oglądamy.

Nie zapominajmy też o koszykarzach 3x3. O 4.35 zaś Polacy zmierzą się z Łotwą, a niecałe cztery godziny później (12.05) zagrają z gospodarzami.

Zmagania rozpocznie też pięściarka Karolina Koszewska (kat. 69 kg), która zmierzy się z reprezentantką Uzbekistanu Shakhnozą Yunusovą.

O tej samej godzinie pierwszy mecz w turnieju tenisowym na IO rozpocznie Iga Świątek. Jej rywalką będzie doświadczona Niemka Mona Barthel.

To właśnie od godziny 4 będzie działo się najwięcej z polskiego punktu widzenia. Wtedy do rywalizacji przystąpią też Michał Kwiatkowski, Maciej Bodnar i brązowy medalista sprzed pięciu lat Rafał Majka w kolarskim wyścigu ze startu wspólnego.

W przedbiegach wystartują też trzy osady wioślarskie - dwójka podwójna wagi lekkiej: Jerzy Kowalski i Artur Mikołajczewski (godz. 4.00); czwórka bez sterniczki: Monika Chabel, Joanna Dittmann, Olga Michałkiewicz i Maria Wierzbowska (4.20) oraz czwórka bez sternika: Marcin Brzeziński, Mikołaj Burda, Michał Szpakowski i Mateusz Wilangowski (4.50).

W nocy zobaczymy też szpadzistki. Na planszy jako pierwsza - o 3.25 - stanie Aleksandra Jarecka, która zmierzy się ze startującą pod neutralną flagą Rosjanką Wiolettą Kołobową. Pół godziny później rozpoczną się walki Renaty Knapik-Miazgi z Ukrainką Ołeną Krywycką i Ewy Trzebińskiej z Estonką Katriną Lehis.

Aneta Stankiewicz będzie pierwszą zawodniczką z polskiej reprezentacji, która stanie przed szansą na zdobycie medalu. Strzelczyni ma zaplanowany start w konkurencji karabinu pneumatycznego 10 m na godz. 1.30. W przeszłości sukces karabiniarek rozwiązywał worek z polskimi medalami na igrzyskach. Tak było w Atlancie za sprawą Renaty Mauer-Różańskiej oraz w Londynie w przypadku Sylwii Bogackiej.

Dzień dobry! Liczymy, że to będzie bardzo dobry dzień dla Biało-Czerwonych startujących w igrzyskach olimpijskich. Od godziny 1 w nocy do około 16 będzie można śledzić na żywo minuta po minucie wydarzenia z Tokio.