Sport

Transfer Pogby odbije się na atmosferze w szatni. "Nikt nie chce, żeby odszedł"

Transfer Pogby odbije się na atmosferze w szatni.

Kiedy zbliża się okienko transferowe, od razu coraz więcej mówi się o Paulu Pogbie. Francuz najprawdopodobniej odejdzie z Manchesteru United. Według brytyjskich mediów może się to negatywnie odbić na atmosferze w szatni klubu z Old Trafford.

Pogba dołączył do Manchesteru w 2016 roku. Juventus zarobił na nim 105 euro, co w tamtym momencie czyniło go najdroższym piłkarzem świata.

Na Old Trafford odnaleźć się jednak nie mógł. Pomimo przebłysków znacznie częściej grał poniżej oczekiwań. Zdarzały się również okresy, w których nie był brany pod uwagę przy ustalaniu składu.

Dlatego już od kilku lat spekuluje się o jego odejściu z Manchesteru, z którym ma ważny kontrakt do końca czerwca 2022 roku. Problem w tym, że za Francuza trzeba dużo zapłacić, a zwłaszcza w dobie pandemii niewiele klubów stać na taki wydatek.

Niezbędny przede wszystkim w szatni

O ile od strony czysto sportowej Manchester poradziłby sobie bez Pogby, o tyle atmosfera w szatni po jego ewentualnym odejściu nie byłaby najlepsza. Tak twierdzą przynajmniej brytyjscy dziennikarze.

"Inni piłkarze uważają, że jest jedną z gwiazd drużyny i tak samo jak oni jest zdeterminowany, żeby klub znów odnosił sukcesy" - czytamy w dzienniku "The Sun".

"Jest lubiany przez wszystkich kolegów z drużyny i nikt nie chce, żeby odszedł. Rozumieją jednocześnie, że jeśli zawodnik jest nieszczęśliwy, zwykle prowadzi to do jego odejścia. Wszyscy mają jednak nadzieję, że rozpocznie następny sezon na Old Trafford" - napisano.

Sprzeczne spojrzenia agenta i trenera

O tym, że Pogba nie czuje się już najlepiej w Manchesterze, głośno wypowiadał się jego agent Mino Raiola.

- Mogę powiedzieć, że to koniec Paula Pogby w Manchesterze United. Lepiej mówić szczerze, patrzeć w przyszłość i nie tracić czasu na obwinianie ludzi. Paul jest nieszczęśliwy w tym klubie,  nie może już być tym, kim chce i robić tego, czego się od niego oczekuje. Musi zmienić drużynę i otoczenie. Ma kontrakt, który wygasa za półtora roku, latem 2022 roku, ale myślę, że najlepszym rozwiązaniem byłoby odejście w następnym okienku transferowym - oznajmił menedżer w grudniu minionego roku.

Tym słowom zaprzecza trener Czerwonych Diabłów Ole Gunnar Solskjaer. Norweg jest zadowolony z postawy Francuza i twierdzi, że sam zawodnik również czuje się dobrze.

- Mamy dobre relacje z Paulem, a to, o czym rozmawiamy i jak widzimy tę sytuację, pozostaje między nami. Cieszę się, że jest skupiony i gra naprawdę dobrze. Jest szczęśliwy, to bardzo ważne - podkreślił w lutym bieżącego roku.

Pogba wystąpił w tym sezonie w 32 spotkaniach licząc wszystkie rozgrywki. Strzelił w nich pięć goli i zanotował cztery asysty.