Sport

Trener Bayernu wskazał nowy cel dla Lewandowskiego w Lidze Mistrzów

Trener Bayernu wskazał nowy cel dla Lewandowskiego w Lidze Mistrzów

Po znakomitym występie z Benficą Robert Lewandowski przekroczył już granicę 80 goli w Lidze Mistrzów. Trener Bayernu Monachium Julian Nagelsmann wierzy, że Polak zdobędzie w tych rozgrywkach nawet i sto bramek. - Może nie w tym roku, ale miejmy nadzieję, że to osiągnie - stwierdził.

Lewandowski rozegrał we wtorek setny mecz w Lidze Mistrzów, jego Bayern pokonał u siebie Benficę 5:2 i zapewnił sobie udział w 1/8 finału. Polski napastnik zanotował trzy bramki i asystę, a mogło być jeszcze lepiej, ale zmarnował rzut karny. W sumie ma już w dorobku 81 goli w tych rozgrywkach.

"Jego liczby są imponujące"

Słów uznania pod jego adresem nie krył po meczu wracający po przerwie spowodowanej koronawirusem Nagelsmann. Podkreślił, że kibice długo będą mówić o tym hat-tricku, ale to, co przykuło jego uwagę, to "radość", z jaką Lewandowski grał przez ostatnie pół godziny.

- Grał na każdej pozycji ofensywnej, chciał mieć każdą piłkę. Inicjował ataki, dążył do zdobycia kolejnych goli - chwalił swojego podopiecznego 34-letni Nagelsmann, który jest tylko o rok starszy od Polaka.

- Jego liczby są imponujące. Cóż, teraz dążymy do tego, aby strzelił 100 goli w Lidze Mistrzów. Może nie w tym roku, to będzie trudne. Ale miejmy nadzieję, że to osiągnie - dodał niemiecki trener.

"Będzie nadal najlepszym napastnikiem na świecie"

Do tej pory 100 bramek w Lidze Mistrzów zdobyli tylko Cristiano Ronaldo (139) i Lionel Messi (123). Poproszony o porównanie tych trzech słynnych piłkarzy Nagelsmann odpowiedział:

- Myślę, że bardzo trudno ich porównywać, ponieważ są różnymi typami graczy. Wszyscy trzej są na bardzo wysokim poziomie w ostatnich latach. Wierzę, że Lewy może wiele osiągnąć również w starszym wieku, ze względu na swój sportowy styl życia. Będzie nadal najlepszym napastnikiem na świecie, ponieważ robi wszystko, aby tak pozostało - podsumował trener mistrzów Niemiec.

Najskuteczniejsi w historii Ligi Mistrzów

1.

Cristiano Ronaldo

139

2.

Lionel Messi

123

3.

Robert Lewandowski

81

4.

Karim Benzema

73

5.

Raul Gonzalez

71

6.

Ruud van Nistelrooy

56

7.Thierry Henry50
8.Thomas Mueller49
9.
Andrij Szewczenko48
.Zlatan Ibrahimović48