Sport

Trenerską ławkę zamienia na rajdówkę. AVB w WRC

Trenerską ławkę zamienia na rajdówkę. AVB w WRC

Andre Villas-Boas znów będzie się ścigał. Trener, który do niedawna prowadził Olympique Marsylia, zadebiutuje w rajdowych mistrzostwach świata.

W marcu Villas-Boas pożegnał się z Olympique Marsylia, który rozczarowywał na całej linii. Długo jednak nowego zajęcia nie szukał.

Szkoleniowiec w dniach 20-23 maja weźmie udział w Rajdzie Portugalii. W ramach mistrzostw świata WRC3 (trzecia najwyższa kategoria rywalizacji w rajdach samochodowych) poprowadzi Citroena C3.

Dla 43-latka będzie to już kolejna przygoda ze sportami motorowymi. Pod koniec 2017 roku porzucił trenowanie chińskiego klubu Shanghai SIPG, by wystartować w Rajdzie Dakar 2018. Początkowo radził sobie przyzwoicie, ale z rywalizacji musiał się wycofać po wypadku na czwartym etapie.

Wielkie kluby w CV

Choć zamiłowanie AVB, jak się go nazywa, do rywalizacji na rajdowych trasach jest powszechnie znane, to wciąż bardziej rozpoznawalny jest jako trener piłkarski.

W jego CV widnieją tak duże kluby jak Chelsea, Tottenham, Zenit Sankt-Petersburg, wspomniana Marsylia czy FC Porto. To właśnie w ostatnim z wymienionych klubów wypłynął na szerokie europejskie wody, wygrywając między innymi Ligę Europy w 2011 roku.