Sport

Trzecia odsłona zmagań Filipiaka o legendarne Crucible Theatre

Trzecia odsłona zmagań Filipiaka o legendarne Crucible Theatre

Kacper Filipiak jest już w połowie drogi do finałów mistrzostw świata w snookerze. Pozostały mu dwa najtrudniejsze kroki. W poniedziałek w meczu 3. rundy kwalifikacji zmierzy się z Zhao Xintongiem. Transmisja wyłącznie w Eurosport Playerze.

Kwalifikacje mistrzostw świata w snookerze oglądaj w Eurosport Playerze

W poniedziałek Filipiak ponownie nie będzie faworytem, ale to dla niego chleb powszedni. W roli skazywanego na porażkę był już w poprzedniej rundzie i z pojedynku z 70. na świecie Jacksonem Page'em wyszedł obronną ręką, wygrywając po deciderze 6:5.

Tym razem poprzeczka idzie mocno w górę. Jedyny Polak walczący o główną drabinkę mistrzostw świata za rywala będzie miał 25. w rankingu Zhao Xintonga. Spotkanie o 15:30 w Eurosport Playerze z polskim komentarzem pary Rafał Jewtuch - Przemek Kruk.

24-letni Chińczyk wkracza do gry właśnie na tym etapie rywalizacji w English Institute of Sport w Sheffield, tymczasem zaprawiony w bojach Filipiak ma na koncie już dwa zwycięstwa.

Przy 94. na świecie Polaku Zhao Xintong będzie naturalnym faworytem, ale i na niego Filipiak potrafił już znaleźć sposób. W 2019 roku w decydującym meczu kwalifikacji do turnieju Riga Masters z rywalem z Państwa Środka wygrał 4:3.

Zostały dwa kroki

Do tej pory żadnemu Polakowi w historii nie udało się awansować do mistrzostw świata rozgrywanych w legendarnym Crucible Theatre. W razie zwycięstwa z Chińczykiem Filipiak będzie miał do rozegrania jeszcze jedno, ostatnie spotkanie. Lepszy z pary Filipiak - Zao Xintong w bezpośrednim meczu o awans zmierzy się ze zwycięzcą pojedynku Hossein Vafaei - Sam Craigie.

Do finałów mistrzostw świata awansuje 16 zawodników, którzy zostaną dolosowani do 16 rozstawionych. Stawkę tegorocznych zmagań w Crucible otwiera obrońca tytułu, sześciokrotny mistrz świata Ronnie O'Sullivan.