Tsitsipas podwyższył prowadzenie Europy w Laver Cup

W pierwszym meczu drugiego dnia tenisowego Laver Cup Stefanos Tsitsipas pokonał Nicka Kyrgiosa 6:3, 6:4. Dzięki temu zwycięstwu zespół Europy prowadzi z Resztą Świata już 5:1.

Laver Cup 2021 oglądaj w Player.pl

W pierwszym meczu edycji 2021 Norweg Casper Ruud pokonał 6:3, 7:6 Amerykanina Reilly'ego Opelkę.

Prowadzenie Europy podwyższył Włoch Matteo Berrettini, który po bardzo zaciętym pojedynku okazał się lepszy od Kanadyjczyka Feliksa Augera-Aliassime'a (6:7, 7:5, 10:8).

Tenisiści ze Starego Kontynentu prowadzili już 3:0 po tym, jak Rosjanin Andriej Rublow wygrał z Diego Schwartzmannem z Argentyny 4:6, 6:3, 11:9.

Dopiero debel John Isner (USA) – Denis Shapovalov (Kanada) zdobył pierwszy punkt dla Reszty Świata, wygrywając z Alexandrem Zverevem i Berrettinim 4:6, 7:6, 10:1.

W sobotę każde zwycięstwo warte było dwa punkty, natomiast w niedzielę - trzy.

Pewny triumf Greka

Sobotni mecz lepiej rozpoczął Tsitsipas, który wygrywał swoje podania bez straty punktu. W czwartym gemie doszło do pierwszego przełamania na korzyść Greka. Kyrgios miał ogromne problemy z wygrywaniem piłek przy serwisie trzeciego tenisisty światowego rankingu. Trwający zaledwie 33 minuty set zakończył się pewnym triumfem Europejczyka 6:2.

Druga partia miała analogiczny przebieg. Po raz kolejny Australijczyk musiał kurczowo bronić się przed przełamaniem, ale w piątym gemie stało się ono faktem. Zawodnik Reszty Świata próbował odwrócić losy pojedynku, jednak w końcówce nie wykorzystał aż sześciu break pointów i po 87 minutach ostatecznie musiał przełknąć gorycz porażki.

Po spotkaniu Tsitsipasa z Kyrgiosem na korcie w Bostonie zameldują się Niemiec Alexander Zverev i Amerykanin John Isner.

W sesji wieczornej triumfator ostatniego US Open Daniił Miedwiediew (Rosja) zagra z Denisem Shapovalovem (Kanada). Na zakończenie Rublow i Tsitsipas zagrają w deblu z Isnerem i Kyrgiosem.

Plan transmisji 2. dnia Laver Cup w TV i internecie:

20:30 Alexander Zverev (Team Europe) – John Isner (Team World)

1:00 Daniił Miedwidiew (Team Europe) – Denis Shapovalov (Team World)

2:30 Andriej Rublow/Stefanos Tsitsipas (Team Europe) – John Isner/Nick Kyrgios (Team World)