Sport

Wybrano najlepszego snookerzystę roku. Mistrz świata w cieniu Trumpa

Wybrano najlepszego snookerzystę roku. Mistrz świata w cieniu Trumpa

Anglik Judd Trump już po raz trzeci z rzędu został uznany przez World Snooker Tour najlepszym zawodnikiem roku. Triumfator niedawno zakończonych mistrzostw świata w Sheffield Mark Selby zyskał większe uznanie wyłącznie w oczach dziennikarzy.

W finale turnieju rozegranego tradycyjnie w Crucible Theatre Trump, który jedyne mistrzostwo globu wywalczył w 2019 roku, tym razem odpadł na poziomie ćwierćfinałów.

Imponująca seria

W przekroju całego sezonu popularny "Juddernaut" znów nie miał jednak sobie równych pod względem liczby zwycięstw. 31-letni Anglik aż siedmiokrotnie dochodził do finałów turniejów rankingowych, triumfując w pięciu z nich (English Open, Northern Ireland Open, World Grand Prix, German Masters i Gibraltar Open). Dzięki temu zachował prowadzenie w światowym rankingu snookerzystów.

Trump po raz pierwszy został wyróżniony nagrodą dla najlepszego zawodnika w 2019 roku, gdy zwyciężał w Sheffield oraz wygrał turniej Masters. W minionym sezonie nagroda przypadła mu dzięki zdobyciu sześciu tytułów rankingowych.

W tym roku oprócz uznania ze strony World Snooker Tour zyskał również największe poparcie w głosowaniu kibiców.Selby został tymczasem wyróżniony w plebiscycie dziennikarzy oraz zgarnął nagrodę za występ roku dzięki fantastycznej postawie w mistrzostwach świata.

Lista snookerzystów roku:

2011: John Higgins
2012: Ronnie O'Sullivan
2013: Mark Selby
2014: Ronnie O'Sullivan
2015: Stuart Bingham
2016: John Higgins
2017: Mark Selby
2018: Ronnie O'Sullivan
2019: Judd Trump
2020: Judd Trump
2021: Judd Trump