Sport

Zapłacili za piłkarza 22,5 miliona euro i zapomnieli zgłosić go do rozgrywek

Zapłacili za piłkarza 22,5 miliona euro i zapomnieli zgłosić go do rozgrywek

Z wielkimi nadziejami do Ajaksu sprowadzono Sebastiena Hallera. Tymczasem już na samym początku przygody w nowym klubie reprezentant Wybrzeża Kości Słoniowej ma pod górkę. Napastnik najprawdopodobniej nie zagra w Lidze Europy, bo... klub z Amsterdamu zapomniał go zgłosić do rozgrywek.

Choć w West Hamie United Haller wielkiej kariery nie zrobił, nie przeszkodziło to działaczom Ajaksu wydać na niego 22,5 miliona euro. Dzięki temu, napastnik został najdroższym zakupem w historii drużyny z Johan Cruyff Arena.

Haller rozpoczął już strzelanie w nowym klubie. Na razie zdobył dwie bramki w pięciu meczach Eredivisie. 26-letni napastnik miał również wspomóc zespół w rozgrywkach Ligi Europy. W 1/16 finału Ajax zmierzy się z Lille. Wszystko wskazuje na to, że holenderski zespół będzie musiał sobie radzić bez Hallera.

Poszukiwania błędu

Z nieznanych jak dotąd powodów, Haller nie znalazł się na liście 25 graczy zgłoszonych do dalszej fazy Ligi Europy. Termin rejestracji składów, z zawodnikami, którzy dołączyli do klubów podczas zimowego okna transferowego, upłynął w środę.

Według holenderskiego nadawcy NOS w klubie popełniono błąd administracyjny.

- To prawda, że napastnik nie znalazł się na liście zgłoszonych przez nas piłkarzy. Sprawdzamy, w którym miejscu nastąpił błąd – powiedział rzecznik Ajaksu Miel Brinkhuis.

- Jesteśmy w stałym kontakcie z KNVB (Holenderski Związek Piłki Nożnej) oraz z UEFA – dodał, wskazując na to, że sprawa jest rozwojowa.

NOS zaznacza jednak, że szanse powodzenia, czyli dopisania piłkarza do listy po terminie, są bardzo małe.

Pierwsze mecze 1/16 finału Ligi Europy zaplanowano na 18 lutego. Rewanże zostaną rozegrane tydzień później.