Zawiodło zbyt wielu, aby to mogło się udać. Oceniamy Polaków za mecz ze Szwecją

Grając o wszystko w wielkim turnieju nie można tracić goli tak, jak to robili Polacy. Nadzieje wróciły w drugiej połowie, ale zabrakło szczęśliwego zakończenia. Oceniliśmy Biało-Czerwonych w skali 1-6.

Wojciech Szczęsny - 3

Co miało wpaść do jego bramki - wpadło. Trudno go winić, za stracone gole, bo te spadają głównie na barki obrońców.

Bartosz Bereszyński - 2

Zupełnie zagubiony w obronie przy akcji na 1:0, niestety nie po raz pierwszy na tym turnieju. Później starał się zrehabilitować. Zatrzymał nawet kilka szans dla rywali, ale cóż z tego, skoro biernie przypatrywał się sytuacji na 2:0.

Kamil Glik - 2

Jako jedyny starał się w zdecydowany sposób zatrzymać pierwszą akcję bramkową Szwedów. Poradził sobie z Isakiem, ale nie mógł już zapobiec katastrofie. Widać było, że bardzo przeżywał tę sytuację, ale niestety kierowana przez niego linia defensywna nie stanęła w tym meczu na wysokości zadania. Nikt z tej formacji nie zasłużył na pochwały po takim występie.

Jan Bednarek - 2

Nie zdążył zablokować uderzenia Forsberga na 1:0. W tej akcji zawiodła jednak cała obrona. Podobnie jak koledzy z defensywy był tylko widzem przy sytuacji na 2:0. Przy trzecim trafieniu łatwo ograny przez Kulusevskiego.

Kamil Jóźwiak - 2

Mógł zażegnać zagrożenie w 2. minucie, gdy Szwecja wyszła na prowadzenie. Niestety nie trafił w piłkę, otwierając Forsbergowi drogę do bramki. W ataku brakowało precyzji w jego podaniach.

Grzegorz Krychowiak - 2

Powrócił do składu po odcierpieniu pauzy za kartki w meczu ze Słowacją. Skupiony głównie na zadaniach defensywnych. Po przerwie przy niekorzystnym wyniku częściej ruszał do przodu i to po jednym z jego strzałów Szwedzi ruszyli z kontrą na 2:0.

Mateusz Klich - 2

Nie był to wybitny mecz w wykonaniu pomocnika Leeds United. Raził niedokładnymi podaniami, brakowało z jego strony odpowiedniej asekuracji obrońców przy akcjach bramkowych. W drugiej połowie ustąpił na boisku miejsca 17-letniemu Kozłowskiemu.

Piotr Zieliński - 4

Długo musieliśmy czekać na błysk z jego strony. Postraszył rywali mocnym strzałem sprzed pola karnego tuż przed przerwą tak, jak robi to często w Napoli. Po przerwie grał już z większą determinacją, znów groźnie strzelał, starał się inicjować akcje. Zaliczył asystę przy bramce Lewandowskiego.

Tymoteusz Puchacz - 2

Jak zwykle starał się szarpać na skrzydle i jak zwykle niewiele z tego wynikało. Brakowało dokładności w jego zagraniach, które najczęściej lądowały za plecami kolegów lub były łatwo przecinane przez Szwedów. W przerwie zmieniony przez Frankowskiego.

Karol Świderski - 2

Anonimowy występ w jego wykonaniu. Bardziej widoczny był w spotkaniu z Hiszpanią.

Robert Lewandowski - 4,5

Szansa z 17. minuty z pewnością długo będzie śnić się po nocach kapitanowi Biało-Czerwonych. Lewandowski dwukrotnie obił poprzeczkę w jednej akcji, lecz najlepszy napastnik świata tę drugą próbę po prostu musiał wykorzystać. Po przerwie zagrał już tak, jak na gracza wielkiego formatu przystało. Jego dwa gole przywróciły nam nadzieję na awans.

Rezerwowi:

Przemysław Frankowski - 3,5

Miał ożywić grę z przodu po zmianie stron i sprawdzał się w tej roli. Do on dogrywał do Świerczoka przy bramce ze spalonego.

Jakub Świerczok - 3,5

Dobre wejście z ławki, stanowił zagrożenie dla bramki Szwedów. Trafił nawet do siatki, ale niestety ze spalonego.

Kacper Kozłowski - 3

Dostał drugą szansę od Paulo Sousy na tych mistrzostwach i nie odstawał od zespołu. Na jego wielkie występy na takich imprezach przyjdzie jeszcze czas.

Przemyslaw Placheta - bez oceny

Zagrał kilkanaście minut w drugiej odsłonie, ale zdążył popisać się tylko bardzo niecelnym strzałem.