Styl Życia

Eurowizja 2022. Kto będzie następcą Rafała Brzozowskiego? Wyciekła informacja o wynikach kwalifikacji do konkursu

Eurowizja 2022. Kto będzie następcą Rafała Brzozowskiego? Wyciekła informacja o wynikach kwalifikacji do konkursu
Od dłuższego czasu Polska nie odnosi sukcesów na Eurowizji. Wiemy, kto pojedzie na konkurs w przyszłym roku. Czy będzie lepsza niż Rafał Brzozowski?

Kto będzie reprezentować Polskę na kolejnym konkursie piosenki Eurowizji? Chętnych nie brakuje. Wspominała o tym choćby Roksana Węgiel czy Ralph Kaminski. Okazuje się jednak, że kto inny planuje już wycieczkę do Włoch!

Sukces Maneskin – tegorocznych zwycięzców Eurowizji z Włoch – sprawił, że zainteresowanie konkursem wzrosło. Nic więc dziwnego, że wielu artystów chciałoby spróbować swoich siły na scenie, obok najlepszych muzyków z całej Europy.

Jak poinformował portal kobieta.pl Kaminski i Roxie będą musieli jeszcze poczekać na swoją szansę. Reprezentantką Polski ma zostać Daria Marcinkowska – znana jako po prostu "DARIA". Wokalistka wystąpiła w dziesiątej edycji "The Voice of Poland". Kształciła się na śpiewaczkę operową. Zaczęła śpiewać, mając 7 lat. Po tym, jak odpadła z programu wydała utwór "Love Blind" i "Paranoia". Oba kawałki cieszyły się sporą popularnością.

Kim jest reprezentantka Polski na Eurowizję 2022?

Doniesienia portalu kobieta.pl może potwierdzać ostatni post na Instagramie DARII. Napisała, że myśli o swojej kolejnej podróży do Włoch. Właśnie tam odbędzie się finał kolejnej Eurowizji.

Decyzja o tym, kto będzie reprezentować nasz kraj w konkursie, jest uzależniona od władz TVP. Odbędą się wewnętrzne preselekcje. Jak informuje eurowizja.org, nabór rozpoczął się pod koniec września, a zgłoszenia można wysyłać do 20 listopada. Wyniki polskich preselekcji mają zostać ogłoszone najpóźniej 2 stycznia 2022 roku.

W 2021 roku na Eurowizję z Polski pojechał Rafał Brzozowski, który nie dotarł do finału. Zajął 14 miejsce (na 17 możliwych).