Styl Życia

Juan Joya Borja nie żyje. Bohater memów zmarł po długiej walce z chorobą. Miał 65 lat

Juan Joya Borja nie żyje. Bohater memów zmarł po długiej walce z chorobą. Miał 65 lat
Juan Joya Borja zmarł w środę po południu. Był popularną postacią telewizyjną, a w Polsce zasłynął jako bohater memów.

Juan Joya Borja, znany pod pseudonimem "El Risitas", zmarł po długiej chorobie. W Hospital de la Caridad de Sevilla przebywał od września 2020 roku. Jakiś czas temu przeszedł amputację kończyny dolnej i wydawało się, że dochodzi do siebie.

Polecamy również: Nowa fala memów z Marcinem Najmanem. O co chodzi? Na co czeka z plecaczkiem? Stanowski okropnie z niego zadrwił [MEMY]

Juan Joya Borja przez kilka miesięcy walczył z chorobą. Aktor nie żyje

Aktor przeszedł pilną operację z powodu powikłań naczyniowych, o czym informowała gazeta "Diario de Sevilla".

Jego stan zdrowia nie jest zagrożony i teraz musi dojść do siebie - można było przeczytać kilka miesięcy temu.

Niestety, 28 kwietnia Juan Joya Borja został przetransportowany do innego szpitala, Hospital Universitario Virgen del Rocío, gdzie zmarł w wyniku komplikacji związanych z chorobą.

Juan Joya Borja był hiszpańskim aktorem i komikiem. Sławę zyskał dzięki serii memów z wywiadu telewizyjnego z czerwca 2007 roku, kiedy to wystąpił w programie Jesúsa Quintero Ratones Coloraos. W wywiadzie opisał zdarzenie, które miało miejsce, gdy pracował jako pomocnik kucharza. Zostawił wtedy patelnie po paelli, by namoczyły się przez noc, ale gdy rano wrócił do pracy, okazało się, że wypłynęły one z kuchni wraz z przypływem. Swoją historię przerywał często charakterystycznym śmiechem, który stał się kultowy. Wykorzystywano go do tworzenia memów czy parodii.

Przeczytaj także: Skulony mężczyzna w kurtce i wełnianych rękawiczkach z inaugracji został memem. Rozbawił Jennifer Aniston i Arianę Grande