Styl Życia

Katarzyna Dowbor miała problem, by być z mamą w stałym kontakcie. Znalazła sprytne rozwiązanie

Katarzyna Dowbor miała problem, by być z mamą w stałym kontakcie. Znalazła sprytne rozwiązanie
Katarzyna Dowbor opublikowała na Instagramie zdjęcie z 89-letnią mamą. Dziennikarka opiekuje się nią, jednak ta cały czas chce być niezależna. Katarzyna, by być w stałym kontakcie i wiedzieć, w jakim stanie jest seniorka sprawiła jej inteligentny gadżet.

Nie jest tajemnicą, że Katarzyna Dowbor ma bardzo dobre relacje z mamą, Krystyną Kokocińską. Rodzicielka dziennikarki jest w bardzo dobrym stanie psychicznym, ale z uwagi na wiek potrzebuje pomocy przy niektórych czynnościach. Mimo to utrzymuje, że chce być samodzielna i nie planuje przeprowadzić się do córki. Prowadząca "Nasz nowy dom" znalazła rozwiązanie swoich problemów, o czym poinformowała za pośrednictwem Instagrama. 

Katarzyna Dowbor w trosce o mamę podarowała jej inteligentny gadżet 

Katarzyna Dowbor nie ukrywa, że martwi się o mamę i chce mieć pewność, że gdy nie ma jej obok, to Krystyna Kokocińska jest bezpieczna. Dziennikarka podarowała mamie nowoczesny zegarek, dzięki któremu może monitorować jej stan zdrowia. 

Moja mama pragnie wciąż być niezależna i samodzielna, a ja z moim bratem chcę mieć pewność, że jest bezpieczna. Dlatego dostała od nas takiego cyfrowego opiekuna, który zawsze jest pod ręką, a ściślej na ręce i który monitoruje stan jej zdrowia przez całą dobę, co jest świetnym rozwiązaniem - zaczęła.

Katarzyna Dowbor wyliczyła zalety inteligentnego urządzenia, które ma możliwość wezwana pomocy, czy dzwonienia. 

Mama może w łatwy sposób nawiązać połączenie alarmowe, naciskając przycisk SOS, który – uwaga dodatkowo oznaczony jest językiem Braille'a. A za pomocą prostego przycisku ze słuchawką, może do mnie zawsze zadzwonić i nie musi myśleć o tym, gdzie odłożyła swój telefon. I najważniejsze, zawsze wiem, gdzie jest dzięki wbudowanemu w Opaskę modułowi GPS - napisała.

Pod zdjęciem internauci dziękowali Katarzynie Dowbor za nagłośnianie, jak ważne jest utrzymywanie kontaktu z seniorami.

Trzeba przyznać, że mama Katarzyny Dowbor jest w naprawdę dobrych rękach.