Styl Życia

Katie Piper 13 lat temu została oblana kwasem na zlecenie byłego chłopaka. Przeszła 400 operacji plastycznych. Tak teraz wygląda

Katie Piper 13 lat temu została oblana kwasem na zlecenie byłego chłopaka. Przeszła 400 operacji plastycznych. Tak teraz wygląda
Historia Katie Piper przed laty wstrząsnęła światem. Modelka została poparzona kwasem siarkowym, który na zawsze zmienił wygląd jej twarzy. Po 13 latach od tamtych wydarzeń, Piper jest często obecna w mediach, wydaje poradniki oraz występuje w filmach dokumentalnych.

Katie Piper została zaatakowana przez napastnika w okolicy kafejki internetowej, do której udała się tego felernego dnia. Jej twarz była koszmarnie poparzona, a szanse na odzyskanie poprzedniego wyglądu niemal znikome. Była to o tyle trudna sytuacja, że Piper pracowała jako modelka. Kobieta w ciągu ostatnich 13 lat przeszła 400 operacji plastycznych. Stała się również prawdziwą inspiracją, a jej historia opowiadana była w wielu książkach, dokumentach czy programach.

Doda, Emil Stępień
Czytaj także:
Doda boi się o premierę "Dziewczyn z Dubaju". Jest załamana postawą męża

Po latach Piper wydaje się całkowicie pogodzona ze swoją przeszłością, udziela się w fundacjach dla kobiet dotkniętych przemocą domową, wydaje autorskie poradniki, a uśmiech niemal nie znika z jej twarzy.

Katie Piper przed atakiem

Katie Piper związana była z Danielem Lynchem, który był przemocowym partnerem. Kobieta zerwała z mężczyzną, jednak ten nie mógł pogodzić się z rozstaniem. Przed atakiem Lynch porwał modelkę, następnie zamknął w pokoju hotelowym, gdzie gwałcił ją i bił. Ostatecznie mężczyzna wynajął Stefana Sylvestre'a, który oblał Katie kwasem siarkowym.

Katie Piper Instagram @katiepiper_before

Katie Piper po ataku

W wyniku ataku, twarz Katie była dramatycznie zmasakrowana. Modelka doznała ciężkich oparzeń, straciła również wzrok w jednym oku. Lekarze cudem uratowali jej życie.

Katie Piper Screen

Katie Piper przeszła szereg zabiegów i operacji

Katie Piper przeszła około 400 operacji plastycznych, które w znacznym stopniu zniwelowały skutki poparzenia kwasem. Chociaż na twarzy kobiety możemy dostrzec blizny, to jej obecny wygląd robi wrażenie.

Katie Piper w programie TLC  'Piękno do poprawki'Katie Piper w programie TLC "Piękno do poprawki" Fot. mat.prasowe

Katie Piper udziela się w mediach

Historia Katie Piper wstrząsnęła światowymi mediami. Modelka była zapraszana do wielu programów, a charyzma oraz osobowość, sprawiły, że zaproponowano jej prowadzenie kilku telewizyjnych formatów. Od 2016 roku występuje w roli gospodyni programu "Never Seen a Doctor". Jest również założycielką fundacji pomagającej ofiarom poparzeń.

Na otwarciu Katie wspierał Simon Cowell, znany z 'Idola' i 'Mam talent'. Na otwarciu Katie wspierał Simon Cowell, znany z "Idola" i "Mam talent".  BIGPICTURESPHOTO.COM/BIGPICTURESPHOTO.COM

Katie Piper napisała wiele książek

Katie Piper została również autorką wielu książek oraz poradników. We wrześniu 2021 roku premierę miała jej kolejna publikacja, "A Little Bit of Faith: Hopeful Affirmations for Every Day of the Year". 

Katie Piper Instagram, @katiepiper_

królowa Letizia, księżna Kate
Czytaj także:
Królowa Letizia w odważnej kreacji. Skóra i rozcięcie na nodze, ale wciąż klasa

Katie Piper - kto jest mężem modelki?

Piper jest związana z Richardem Jamesem Suttonem. Para pobrała się w 2015 roku. Mąż jest obecny w mediach społecznościowych modelki - Katie chętnie publikuje nagrania i zdjęcia z udziałem ukochanego.

Katie Piper Instagram, @katiepiper_

Katie Piper jest matką dwóch córek

Wraz z mężem Richardem, Katie Piper wychowuje dwie córki. Mama dba, by wizerunki jej dzieci były zawsze ukryte. Na rodzinnych zdjęciach twarze dziewczynek są przysłonięte bądź zamazane.

Katie Piper Instagram, @katiepiper_