Styl Życia

Księżna Kate na ceremonii z czułością patrzy na męża. Jej kreacja wygląda znajomo. A marynarka księcia Williama? Też ją już kiedyś miał na sobie

Księżna Kate na ceremonii z czułością patrzy na męża. Jej kreacja wygląda znajomo. A marynarka księcia Williama? Też ją już kiedyś miał na sobie
Księżna Kate i książę William przybyli razem na galę Earshot Prize. Podczas wydarzenia para postawiła na eleganckie kreacje.

O modowych wyborach członków rodzin królewskich przeczytacie również na gazeta.pl.

Książę William od dłuższego czasu zaangażowany jest w projekt związany z ochroną środowiska. Następca brytyjskiego tronu wraz z księżną Kate ogłosili nawet nagrody przyznawane osobom, firmom czy różnym organizacjom za ich rozwiązania na rzecz ekologii. Mowa o Earthshot Prize, czyli tak zwanego "środowiskowego Nobla". Pierwsze rozdanie wyróżnień odbyło się w niedzielę 17 października.

Księżna Kate i książę William na rozdaniu Earthshot Prize

Uroczysta ceremonia miała miejsce w Alexandra Palace w Londynie. Na wydarzeniu nie mogło zabraknąć oczywiście księcia Williama oraz księżnej Kate, który pozowali fotoreporterom na wydarzeniu. Na zdjęciach udało się nawet uchwycić czułe spojrzenie, jakim Kate obdarzała swojego małżonka na zielonym dywanie. Obojgu dopisywały dobre humory.

Księżna Kate, książę WilliamKsiężna Kate, książę William Fot. Alberto Pezzali / AP Photo/Agencja Gazeta

Tego wieczoru wnuk królowej Elżbiety II założył ciemne spodnie, czarny golf oraz welurową marynarkę w odcieniu butelkowej zieleni, którą miał na sobie na jubileuszowej gali organizacji charytatywnej Centrepoint w 2019 roku w Londynie. Kreacja księżnej Kate również wygląda znajomo. Żona następcy brytyjskiego tronu na Earhshot Prize pokazała się w długiej, zwiewnej sukience w liliowym kolorze i ze złotym paskiem podkreślającym jej talię. Do całości dobrała jasne czółenka. Wychodzi na to, że jest to ta sama kreacja z domu mody Alexander McQueen, którą Kate miała na sobie w 2011 roku podczas gali BAFTA. Zmieniła jedynie pasek.

Po lewo księżna Kate na Earthshot Prize, po prawo na gali BaftaPo lewo księżna Kate na Earthshot Prize, po prawo na gali Bafta fot. AP Photo/Agencja Gazeta, East News

Jak czytamy na oficjalnej stronie wydarzenia, jego gospodarzami byli Clara Amfo oraz Dermot O’Leary. W programie ceremonii przewidziano czas na występy artystów takich jak Shawn Mendes, KSI, Yemi Alade, Ed Sheeran oraz Coldplay.

Zdjęcia książęcej Pary na Earhtshot Prize znajdziecie tutajOtwórz galerię