Styl Życia

Maciej Dolega przeszedł z TVN do TVP Info. Będzie prowadził program z Anną Popek

Maciej Dolega przeszedł z TVN do TVP Info. Będzie prowadził program z Anną Popek
Maciej Dolega będzie prowadził program w TVP Info. Dziennikarz wcześniej współpracował ze stacją TVN.

Maciej Dolega pod koniec lutego ogłosił w mediach społecznościowych, że żegna się ze stacją TVN (grupę TVN Grupa Discovery miał opuścić jednak z początkiem marca). Teraz już wiadomo, że dziennikarz przeszedł do stacji - TVP Info. Taką informację podał portal Wirtualne Media. 

Maciej Dolega przechodzi z TVN do TVP 

 Marcin Dolega opowiedział nieco o swoich przyszłych planach zawodowych.

Działam dalej ze szkoleniami grupowymi i indywidualnymi (...), reszta działalności też będzie się tu pojawiać - napisał na Facebooku.

Dziennikarz nie zdradził jednak wówczas, że planuje przejść do stacji Jacka Kurskiego. Tę informację jako pierwsze przekazały Wirtualne Media. Portal ustalił, że Maciej Dolega zadebiutuje w TVP Info 12 kwietnia. Prezenter będzie twarzą programu "Wstaje dzień", który będzie prowadził na zmianę z Anną Popek i Adamem Gizą. Portal ustalił też, że w niedalekiej przyszłości Dolega ma pojawiać się również w weekendowej odsłonie programu "Wstaje dzień". 

Kim jest Maciej Dolega?

Maciej Dolega był związany ze stacją TVN od 2012 roku. Na początku prowadził wieczorny "Teleserwis", a później zadebiutował w roli prezentera pogody -  przeszedł bowiem do redakcji TVN Meteo. Jeszcze niedawno widzowie moli zobaczyć go w wieczornych wydaniach pogody w TVN oraz w programie śniadaniowym "Dzień Dobry TVN".

Nie tylko Maciej Dolega 

Przypomnijmy, że z TVN24 odszedł niedawno Igor Sokołowski, który prowadził poranne pasma informacyjne, współpracę ze stacją zakończyli też Jacek Pałasiński - wieloletni dziennikarz i komentator stacji, Szymon Jadczak - dziennikarz śledczy. Z telewizją TVN pożegnała się też Aleksandra Janiec czy Anna Kowalska, gdyż podjęto decyzję o likwidacji jej stanowiska i całego oddziału w Paryżu. Zlikwidowano też biuro w Moskwie. TVN redukcję etatów tłumaczy  "uproszczeniem struktur firmy", co pozwoli na uzyskanie "maksymalnej elastyczności".