Styl Życia

Malik Montana założył federację, ale oficjalnie nie jest właścicielem High League? Według KRS nie widnieje w spółce

Malik Montana założył federację, ale oficjalnie nie jest właścicielem High League? Według KRS nie widnieje w spółce
Malik Montana należy do grona cenionych polskich raperów. Jest też szefem własnej wytwórni, a ostatnio było o nim głośno z uwagi na to, że założył własną federację freak-fightową High League. Wiele mówiło się o tym, że jest jej właścicielem, tymczasem nie istnieje w KRS-ie spółki podawanej m.in. na stronie High League.

Odkąd ogłoszono, że Malik Montana zamierza stworzyć własny projekt w stylu Fame MMA, o nadchodzącym wydarzeniu było bardzo głośno. Już na starcie ogłoszono, że kontrakt na walkę podpisała Lil Masti (znana wcześniej jako "Sexmasterka"), która zdobyła wcześniej pas w konkurencyjnej federacji. 

Malik Montana założył High League, ale nie jest właścicielem federacji

Gdy Malik Montana podał, że chce wejść na rynek sportowy z własną freak-fightową federacją MMA, od razu podawano, że jest jej założycielem, a wiele osób uznało, że także i właścicielem. Tymczasem okazuje się, że raper nie widnieje w KRS-ie spółki, a jego nazwiskiem federacja jest jedynie sygnowana. Na stronie High League widnieje wyraźne zaznaczenie, że High League zostało stworzone przez Montanę, w co nikt nie wątpi.

High League - oficjalna strona wydarzeniaHigh League - oficjalna strona wydarzenia Screen: highleague.pl

Zagłębiając się m.in. w politykę prywatności dostępną na stronie, wynika, że operatorem serwisu High League oraz administratorem danych osobowych pozyskiwanych przez stronę jest spółkę H-Agency, do której Montana nie należy. 

KRS spółki H-Agency, która prawdopodobnie jest właścicielem High LeagueKRS spółki H-Agency, która prawdopodobnie jest właścicielem High League Screen: https://rejestr.io/krs/880789/h-agency

Sam raper mówił o tym m.in. w mediach społecznościowych, nawiązując do tego, że High League jest "jego federacją".

Moja federacja w estetyce wizualnej i wydźwięku nie będzie kojarzyła się z jakąś wschodnioeuropejską patologią - stwierdził muzyk.

Również na wielu stronach internetowych opisujących High League i całe przedsięwzięcie Malik Montana opisywany jest nie tylko jako organizator czy pomysłodawca federacji, ale również jako jej właściciel.

High League zostało stworzone przez Malika Montanę. To właśnie ten raper jest głównym organizatorem i właścicielem High League - widnieje na stronie zagranie.com.
Teledysk do utworu 'Papuga'
Czytaj także:
Mata, Quebo i Malik we wspólnym singlu. Czy "Papuga" okaże się hitem?

Internauci doszukują się podstępu w kwestii High League

Pięć miesięcy temu pojawiły się pierwsze przesłanki m.in. na portalu wykop.pl, głoszące, że założenie przez Montanę High League to jedynie chwyt marketingowy, a sama federacja ma wcale nie należeć do znanego rapera.

Wykopowicze wątpią w to, że High League należy do MontanyWykopowicze wątpią w to, że High League należy do Montany Screen: https://www.wykop.pl/wpis/56355215/tak-naprawde-high-league-to-federacja-rozpary-bomb/

Podobne głosy zaczęły pojawiać się po walkach, które miały miejsce w weekend na Ergo Arenie. 

Wykopowicze wątpią w to, że High League należy do Malika Montany Screen: https://www.wykop.pl/tag/highleague/

Poprosiliśmy High League o komentarz w tej sprawie. Na razie nie otrzymaliśmy oficjalnej odpowiedzi na temat tego, czy Malik Montana jest właścicielem, a nie tylko założycielem federacji.

Dlaczego Malik Montana stworzył własną federację MMA?

Malik Montana zdradził w mediach społecznościowych, że otrzymał kilka razy propozycję udziału w Fame MMA. Za każdym z nich - odrzucał tę opcję, uznając, że zarobek w wydarzeniu jest zbyt niski i niewart ryzyka. Z tej przyczyny zdecydował się na założenie własnej federacji freak-fightowej, czyli High League. 

Pomysł narodził się z tego, że dostawałem propozycje walk. Propozycje te były za pieniądze, które w moim odczuciu są zwykłymi ochłapami. Idąc tym tokiem myślenia, że żadną z tych federacji nie było na mnie stać, to pomyślałem sobie, że założę własną - napisał w mediach społecznościowych Montana.

Debiutancka edycja High League miała miejsce w sobotę, 28 sierpinia 2021 r. w gdańskiej Ergo Arenie. W walce wieczoru udział wzięła youtuberka Natalia "Natsu" Karczmarczyk, która decyzją sędziów pokonała inną popularną influencerkę - Lexy Chaplin. 

Natsu
Czytaj także:
Natsu wraca do formy po walce. Influencerka ruszyła w trasę koncertową