Styl Życia

Marek Barbasiewicz wdał się w romans z tancerzem. Ukochany zmarł z powodu AIDS

Marek Barbasiewicz wdał się w romans z tancerzem. Ukochany zmarł z powodu AIDS
Marek Barbasiewicz, na potrzeby książki o Gerardzie Wilku, wyznał, w jakich okolicznościach poznał tancerza. Artystów połączył gorący, ale krótki romans. Wilk zmarł w 1995 roku z powodu wirusa HIV.

Marek Barbasiewicz dokonał coming outu w 1992 roku na łamach magazynu "Pani". Aktor znany z "Miodowych lat" i "Na dobre i na złe" przyznał wtedy, że od wielu lat jest w stałym związku, nigdy jednak nie zdradził, kto jest jego partnerem. Pod koniec lat sześćdziesiątych Barbasiewicz wdał się w gorący romans z utalentowanym tancerzem. Teraz poznaliśmy szczegóły ich znajomości.

Ivona Pavlović, Artur Barciś
Czytaj także:
Pavlović ostro o Barcisiu w "Tańcu z Gwiazdami". "Trzeba się liczyć z oceną"

Marek Barbasiewicz wspomina pierwsze spotkanie z Gerardem Wilkiem. "Zjawiskowy, opalony..."

Gerard Wilk od razu wpadł w oko Markowi Barbasiewiczowi. Aktor w książce Zofii Rudnickiej opowiedział o szczegółach ich pierwszego spotkania w Sopocie.

To było przedpołudnie, czekaliśmy w holu na artystów i nagle z półpiętra spłynął Gerard! Jak cudne zwieńczenie szczęśliwego czasu. Zjawiskowy, opalony, w piaskowych spodniach i fioletowawej, bardzo rozpiętej koszuli.

Panowie kilkukrotnie mijali się na ulicach Sopotu, tancerz podarował aktorowi kartkę ze swoim numerem telefonu.

Kiedy on to zrobił i jak? Przecież był bez torby i na pewno bez zeszytu - po latach zastanawia się Barbasiewicz.

Gerard Wilk wirusem HIV najprawdopodobniej zaraził się od znanego artysty baletowego

Po powrocie znad morza mężczyźni spotkali się w warszawskiej knajpie. Od razu zaiskrzyło, a romans rozwijał się błyskawicznie. Niestety, po roku relacja rozpadła się, a Gerard Wilk wyjechał z Polski. Jak wspomina Krystyna Mazurówna, jego paryska współlokatorka, artysta uwikłał się w relację z Rudofem Nuriejewem, słynnym tancerzem baletowym. To od niego miał się zarazić wirusem HIV, który wkrótce doprowadził do jego śmierci.

Przemysław i Nicole Saleta
Czytaj także:
Córka Przemysława Salety dializowana. Szuka trzeciego dawcy

Geraed Wilk odszedł 28 sierpnia 1995 roku w Paryżu. Przyczyną śmierci było AIDS.