Styl Życia

Mateusz Gessler odchodzi z "MasterChef Junior". Wydał oświadczenie i zdradził powód tej decyzji

Mateusz Gessler odchodzi z
Mateusz Gessler wydał komunikat, w którym poinformował, że rozstaje się z programem "MasterChef Junior". Restaurator miał konkretny powód, który skłonił go do podjęcia tej decyzji. Enigmatycznie opowiedział o planach na przyszłość. "Jedno już teraz mogę wam zdradzić".

Więcej o życiu prywatnym gwiazd przeczytacie na

Mateusz Gessler odchodzi po sześciu latach z "MasterChef Junior". Jak twierdzi, praca na planie programu była dla niego dużą inspiracją, jednak nadszedł czas, by rozwijać się w nieco innym kierunku. 

Czas płynie, a żeby czegoś nie przegapić, trzeba podejmować nowe wyzwania. Moja kulinarna przygoda z "MasterChef Junior" dobiegła końca. To był intensywny czas, któremu oddałem się bez reszty. Sześć lat z młodymi kucharzami to niesamowita przygoda, która obudziła we mnie wewnętrzne dziecko i pozwoliła spojrzeć na świat z dystansem - zaczął w oświadczeniu na Instagramie.

Mateusz Gessler o odejściu z "MasterChef Junior" i nowych projektach: Otwieram restaurację

Mateusz Gessler pokrótce wytłumaczył, dlaczego podjął decyzję o porzuceniu pracy jurora w popularnym programie dla młodych kucharzy. Restaurator otworzył właśnie kolejną knajpę w ekskluzywnym punkcie na kulinarnej mapie stolicy. W zanadrzu ma jeszcze inne niespodzianki - projekty, o których na razie nie chce otwarcie mówić.

Przede mną nowe cele i wyzwania, na które długo czekałem i chcę się im poświęcić. To zmiany, które muszę jeszcze utrzymać w tajemnicy, ale jedno już teraz mogę wam zdradzić. Właśnie dziś otwieram nową, wyjątkową restaurację w Elektrowni Powiśle Dock 19 w Warszawie. Miejsce, które łączy smaki nie tylko kulinarne, ale również muzyczne. Zapraszam!

Na koniec skierował kilka słów do władz zatrudniającej go od lat stacji telewizyjnej oraz kolegów z programu - Anny Starmach i Michela Morana. 

Podziękowania dla całej ekipy programu. Ania i Michel - dziękuję za tak ciepłe przyjęcie i cenne wskazówki. Jesteście najlepsi.

TVN jeszcze nie podał do publicznej wiadomości, kto zastąpi Mateusza Gesslera w kulinarnym show.