Styl Życia

Matylda Damięcka ostro o przegranej Polaków ze Szwedami. Wystarczyło kilka słów

Matylda Damięcka ostro o przegranej Polaków ze Szwedami. Wystarczyło kilka słów
Polska reprezentacja odpadła z Mistrzost Europy w piłce nożnej. W sieci zawiedzeni kibice dyskutują na temat przegranego meczu Polaków ze Szwedami. Do komentujących po raz kolejny dołączyła Matylda Damięcka. Na jej profilu pojawiły się kolejne grafiki pełne ironii.

Euro 2020 nie rozpoczęło się dla polskiej reprezentacji najlepiej. Przegraliśmy ze Słowacją w meczu otwarcia 1:2. W drugim spotkaniu Polacy zmierzyli się z Hiszpanami. Mecz zakończył się remisem 1:1. W środę Polacy przegrali w starciu ze Szwedami 3:2. Internet zalały komentarze rozżalonych kibiców. Swojego zdania o grze polskiej reprezentacji nie omieszkała wyrazić także Matylda Damięcka.

Matylda Damięcka komentuje mecz Polska - Szwecja

Matylda Damięcka, pomimo że z wykształcenia jest aktorką, od jakiegoś czasu jest znana z racji działania na innym polu sztuki. Artystka umieszcza na swoim instagramowym profilu @thegirlwhofellonearth celne grafiki, komentujące na bieżąco wydarzenia społeczne. Jej rysunki są pełne ironii i sarkazmu. 

Rysunki Damięckiej są bardzo popularne i często udostępniane, a ich autorka nie ukrywa swoich poglądów i niekiedy kontrowersyjnych opinii. W związku z Mistrzostwami Europy w piłce nożnej Damięcka odniosła się do gry polskich piłkarzy. Niedawno opublikowała grafikę po przegranym meczu ze Słowacją. W środę na jej koncie pojawiła się galeria składająca się z trzech rysunków. 

Jeszcze Polska ... zginęła - czytamy na pierwszym obrazku.
Nadzieja. I powiła głupca nad mogiłą jego zapłakana i została całkiem sama - widnieje na drugim.

Trzecia z grafik ukazuje świeżo wykopany grób. Na mogile widnieje napis "nadzieja". Pod galerią z grafikami artystka opublikowała ironiczny opis.

nadzieja narodowa #prezentnadzienojca #nidzzieniezdao

A Wy? Znacie twórczość Matyldy? Lubicie jej grafiki?