Styl Życia

Pogrzeb Krzysztofa Krawczyka będzie transmitowany w telewizji. Gdzie i kiedy można obejrzeć pożegnalną uroczystość?

Pogrzeb Krzysztofa Krawczyka będzie transmitowany w telewizji. Gdzie i kiedy można obejrzeć pożegnalną uroczystość?
Znane są już szczegóły pogrzebu Krzysztofa Krawczyka. Jedna ze stacji telewizyjnych podjęła się transmitowania uroczystości, która będzie miała charakter państwowy.

Krzysztof Krawczyk zmarł w Poniedziałek Wielkanocny 5 kwietnia - zaledwie dwa dni po tym, gdy z radością powrócił na święta do domu po hospitalizacji związanej z zakażeniem COVID-19. Pogrzeb artysty odbędzie się w sobotę 10 kwietnia. Msza święta zostanie odprawiona o godzinie 12 w Bazylice Archikatedralnej św. Stanisława Kostki w Łodzi. Pożegnalna uroczystość przeniesie się następnie na lokalny cmentarz we wsi Grotniki, gdzie piosenkarz zostanie pochowany. Za telewizyjną transmisję ceremonii odpowiadać będzie TVP.

Telewizyjna transmisja pogrzebu Krzysztofa Krawczyka - gdzie i kiedy?

Uroczystość pożegnalna piosenkarza ma mieć charakter państwowy, a transmisji pogrzebu podjęła się Telewizja Polska. Szczegóły na temat tego, o której godzinie widzowie będą mogli obejrzeć relację z wydarzenia, nie zostały jeszcze oficjalnie potwierdzone. Można jedynie przypuszczać, że będzie ona toczyć się równocześnie z faktycznym przebiegiem ceremonii.

Krzysztof KrawczykKrzysztof Krawczyk Agencja Gazeta

Przypomnijmy, że informację o śmierci Krzysztofa Krawczyka jako pierwszy przekazał mediom przyjaciel i menedżer artysty Andrzej Kosmala. Agent zdradził również okoliczności śmierci piosenkarza i zacytował jego ostatnie słowa do żony. Artysta miał tuż przed utratą przytomności nazwać partnerkę "kochaną laleczką".

Krzysztof tracił przytomność. Z minuty na minutę było coraz gorzej. Zdążył jednak pożegnać się z Ewą. Ostatnie słowa, jakie do niej powiedział, to "moja kochana laleczko" - czytamy na łamach "Super Expressu".

Gwiazdy ze smutkiem żegnają Krawczyka za pośrednictwem mediów społecznościowych. Swój żal wyraziły między innymi Edyta Górniak czy Sylwia Grzeszczak.