Styl Życia

Spotify Wrapped 2021, czyli muzyczne podsumowanie roku. Jak sprawdzić czego słuchaliśmy najczęściej?

Spotify Wrapped 2021, czyli muzyczne podsumowanie roku. Jak sprawdzić czego słuchaliśmy najczęściej?

Zbliża się koniec roku. Z tej okazji Spotify przygotował dla wszystkich użytkowników muzyczne podsumowanie ostatnich 12 miesięcy. "Przekonaj się, które gatunki lubisz najbardziej, sprawdź, ile godzin odtwarzania masz na koncie i puść playlistę ze swoimi ulubionymi utworami 2021 roku" - zachęca Spotify. My podpowiadamy, jak.

Jak sprawdzić, czego słuchaliśmy najczęściej w minionym roku? Oto garść wskazówek.

Po zalogowaniu się do aplikacji twoje spersonalizowane podsumowanie 2021 roku pojawi się na ekranie głównym, tuż pod listą sześciu odsłuchanych ostatnio utworów bądź odcinków podcastów. Wystarczy kliknąć w kolorową ikonę z napisem "Twoje ulubione utwory 2021 roku", by wyruszyć w muzyczną podróż.

Niestety, ta opcja nie działa w wersji deskoptowej. W przeciwieństwie do poprzednich edycji, tegoroczne Spotify Wrapped jest dostępne tylko w aplikacji mobilnej. Jeżeli korzystasz ze Spotify wyłącznie z komputera wystarczy, że pobierzesz aplikację na swój telefon.

(Uwaga: Jeśli masz Spotify na telefonie, a mimo to nie widzisz swojego Wrapped, należy zaktualizować aplikację i uruchomić ją ponownie).

Komu w drogę, temu muzyka!

Spotify Wrapped ma formę przypominającą stories na Instagramie czy Facebooku. Każda kolejna plansza to inna informacja o tobie i twoim guście, opakowana w kolorową oprawę, z twoją ulubioną muzyką w tle. Otwierając swój Wrapped dowiesz się, ile minut spędziłeś na Spotify i jak wypadasz pod tym względem na tle innych użytkowników.

Zobaczysz także listę twoich 5 ulubionych utworów. Poznasz też swoją "muzyczną aurę" - Spotify podpowie, jaki nastrój miała najczęściej słuchana przez ciebie muzyka. Aplikacja policzyła również, z iloma muzycznymi gatunkami obcowałeś w minionym roku i przygotowała listę 5 twoich ulubionych. Co więcej, z podsumowania Spotify dowiesz się, jakich podcastów słuchałeś najczęściej i ile czasu spędziłeś na ich odtwarzaniu. Poznasz również listę swoich 5 ulubionych wykonawców 2021 roku.

Swoje muzyczne podsumowanie roku możesz udostępnić w mediach społecznościowych