Styl Życia

Stanisław Wolski nie żyje. 72-letni aktor grał m.in. w "Świecie według Kiepskich"

Stanisław Wolski nie żyje. 72-letni aktor grał m.in. w
W czwartek zmarł kolejny aktor związany ze "Światem według Kiepskich", Stanisław Wolski. 72-latek częściej jednak pojawiał się na deskach wrocławskich teatrów.

Stanisław Wolski zmarł w czwartek, 25 lutego. Był aktorem związanym głównie z Wrocławiem. W nagrywanym tam serialu "Świat według Kiepskich" wcielał się w rolę mistrza podrobów, Tempera. Z dużego ekranu fani mogą go kojarzyć z takich filmów jak "Biały smok" i "Obcy musi fruwać". Stanisław Wolski miał także talent kabaretowy. Był współtwórcą kabaretu Gralak Marian. Założył również teatr alternatywny o nazwie "Theatrum 70".

Stanisław Wolski nie żyje

Stanisław Wolski grał na deskach wrocławskiego teatru Kalambur w latach 1974-1992. Zespół teatralny zamieścił kilka słów pożegnania na Facebooku:

Rozmawialiśmy jeszcze wczoraj wieczorem. Umawialiśmy się na dziś na telefon, na spotkanie wreszcie, może gdzieś w parku… Jak zwykle żartował, miał pomysły, plany. Dziś rano dowiedzieliśmy się, że już ich nie zrealizuje. Stasiu Wolski odszedł od nas dziś rano. Nie wiemy, co więcej można w tej chwili napisać. Brak słów, brak nam Go będzie!

Teatr Kalambur przypomniał także zdjęcia aktora z jego benefisu z 2014 roku, z dopiskiem "Stasiu, tak się trudno rozstać..."

Agencja Edwin Film, z którą aktor był także związany, pożegnała aktora słowami:

25 lutego 2021 r. odszedł nasz wspaniały aktor, a przede wszystkim Wielki Przyjaciel, człowiek radosny, hedonista, zawsze życzliwy, niosący nam radość, zapewniając uśmiech i pogodę ducha. Stasiu, jak Ci się tam "ćwierka" w niebie?? Do zobaczenia!

Serial "Świat według Kiepskich" stracił już kilkoro aktorów. W styczniu informowaliśmy o tym, że zmarł odtwórca roli Paździocha, Ryszard Kotys.