Styl Życia

"Uciekinierki. Na wojnie z sektą". Nowa seria dokumentalna discovery+ Originals w TVN24 GO

"Uciekinierki. Na wojnie z sektą" to nowa seria dokumentalna discovery+ Originals. Produkcja ujawnia szokującą historię trzech kobiet, którym udało się wyrwać z jednego z najbardziej aktywnie działających kultów na świecie - Dzieci Boga. Tytuł jest już dostępny w TVN24 GO i na Playerze.

Dzieci Boga to sekta, założona w latach 60. XX wieku w Stanach Zjednoczonych. Przez lata jej wyznawcy i guru dotarli do 130 krajów na całym świecie. Stworzona przez Davida Berga, podróżującego kaznodzieję i samozwańczego proroka, zaczynała jako utopijna społeczność chrześcijańska głosząca przesłanie miłości. Ale z biegiem czasu jej idee stawały się coraz bardziej kontrowersyjne i wykraczające poza prawo. To sprawiło, że organizacją zaczęły się interesować instytucje państwowe i porządkowe na wielu kontynentach.

"Uciekinierki. Na wojnie z sektą" - opis

Seria "Uciekinierki. Na wojnie z sektą" opowiada historię trzech Brytyjek – ofiar sekty. Choć przyszły na świat w ramach rodziny kultu, udało im się wyzwolić się spod wpływu przywódców. Po ucieczce z grupy wyznaniowej postanowiły zawalczyć o siebie i o innych. Ujawniając swoje wstrząsające historie, doprowadziły do postawienia sprawców przed wymiarem sprawiedliwości.

Każdy odcinek to zapis zeznań kobiet, innych ofiar oraz detektywów prowadzących dochodzenie w sprawie tego, co dzieje się za zamkniętymi drzwiami organizacji Dzieci Boga. Wszystko to wzbogacone o nieujawnione dotąd materiały wideo ujawniające kulisy globalnego śledztwa.

OGLĄDAJ SERIĘ "UCIEKINIERKI. NA WOJNIE Z SEKTĄ" W TVN24 GO

"Uciekinierki. Na wojnie z sektą" - twórcy

Produkcja "Uciekinierek. Na wojnie z sektą" została zamówiona przez Clare Laycock na zlecenie Charlotte Reid. Dyrektorem wykonawczym Discovery jest Romy Page, producentem wykonawczym Mentorn jest Bernie Kay, montażystą serialu Alicia Kerr, a reżyserem serialu Hugh Ballantyne.